Być może jeszcze w tym roku rozpocznie się remont drogi Tymowa – Kraków. Zadanie jest bardzo poważne. Partycypować w kosztach remontu będzie kilka gmin. Wyremontowanych zostanie kilkadziesiąt kilometrów drogi.
W przypadku gminy Czchów będzie trzeba zabezpieczyć na remont odcinka Tymowa – Lipnica 400 tysięcy złotych. Podobne środki zabezpieczyć będą musiały również gminy Gnojnik i Lipnica. Jest to droga od lat zaniedbana. Stan całego pasa drogowego jest fatalny. Remont jest konieczny, ponieważ jest to jedyna obwodnica prowadząca z Czchowa w kierunku Krakowa. Na mapach wojskowych istnieje jako droga strategiczna.
Marek Chudoba – Burmistrz Czchowa
—
IB
Archiwum 2011-2019 informatorbrzeski.pl – Brzesko, Bochnia, Dąbrowa Tarnowska, Tarnów. Portal Informacyjny powiatu brzeskiego, bocheńskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego – małopolska Brzesko, Bochnia, Dąbrowa Tarnowska, Tarnów. Portal Informacyjny powiatu brzeskiego, bocheńskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego – małopolska

Super, nawet dziś jadąc tamtędy zastanawiałem się czy kiedykolwiek ruszą z tą drogą 🙂