Don't Miss
Home » Wiadomości » Remont chodnika w Sterkowcu

Remont chodnika w Sterkowcu

Dobiegają końca prace przy remoncie chodnika przy ul. Sosnowej w Sterkowcu. Remont objął blisko 135 metrów chodnika od ronda obok stacji PKP do Szkoły Podstawowej w Sterkowcu.

Warto przypomnieć, że wyremontowany odcinek służył mieszkańcom blisko 30 lat. Został zbudowany w połowie lat 80-tych w tzw. czynie społecznym. W ostatnich latach korzystanie z niego stało się nieco problematyczne – ząb czasu zrobił swoje i ostatnio był w bardzo złym stanie.

– Cieszę się, że udało się wykonać gruntową przebudowę tego chodnika. Uwzględniając wnioski mieszkańców i Rady Sołeckiej w ramach wykonanych prac wymieniono nowy kolektor wodny, krawężniki i obrzeża, chodnik otrzymał solidną podbudowę i nową nawierzchnię z kostki. Całość prac sfinansowano ze środków Powiatu Brzeskiego, a koszt wyniósł ponad 59 tyś. zł. Uważam, że to dobrze wydane pieniądze, bo zdecydowanie zwiększyło się bezpieczeństwo pieszych – mówi Tomasz Latocha Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego.

Oczywiście oprócz bezpieczeństwa ważnym elementem przeprowadzonego remontu jest też poprawa estetyki centrum Sterkowca. W planach mieszkańców znajduje się ufundowanie i posadowienia w pobliżu dworca PKP nowej, kamiennej figury Św. Stanisława, witającego pielgrzymów, przybywających do parafii i Szczepanowskiej Bazyliki.

Mieszkańcy Sterkowca nie mogą się doczekać wykonania kontynuacji chodnika na ul. Sosnowej – aż do granicy Szczepanowa. To odcinek o długości około 600 metrów. Przez wiele lat ten temat był traktowany po macoszemu przez władze samorządowe – pomimo, że ul. Sosnową odbywał się ruch samochodów ciężarowych do mostu w Górce. W ubiegłym roku został wykonany projekt budowlany, a kiedy ruszą prace? Być może w budżecie na rok 2017 Gmina Brzesko oraz Powiat Brzeski znajdą środki finansowe na ten cel.

IB