Don't Miss
Home » Sport » RIO / Wojciech Wojdak / Nieudane eliminacje

RIO / Wojciech Wojdak / Nieudane eliminacje

wojdakJak narazie bez sukcesu wystartowali w sobotnich eliminacjach pływackiego wyścigu na 400 m stylem dowolnym na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro Wojciech Wojdak i Filip Zaborowski.

Wojciech Wojdak (Unia Oświęcim) i Filip Zaborowski (MKP Szczecin) zajęli w eliminacjach miejsca w trzeciej dziesiątce, kolejno na 23. i 28. lokacie. Zawodnik Unii Oświęcim, szósty na ubiegłorocznych mistrzostwach świata, tym razem uzyskał czas 3:48.87, natomiast reprezentant MKP Szczecin stracił do niego niespełna sekundę (3:49.84).

Kolejny start Wojtka – tym razem na dystansie 1500 m stylem dowolnym mężczyzn już w piątek 12 sierpnia.

Terminarz startu Wojtka Wojdaka

12.08 – sesja eliminacyjna (18:00 czas europejski)
18:40 – 1500 m stylem dowolnym mężczyzn – eliminacje
Mateusz Sawrymowicz, Wojciech Wojdak

13/14.08 – sesja finałowa (3:00 czas europejski)
3:11 – 1500 m stylem dowolnym mężczyzn – FINAŁ
ew. Mateusz Sawrymowicz, Wojciech Wojdak

Szczegóły plan startów oraz wyniki online <==

Przypomnijmy, że pochodzący z Maszkienic (gmina Dębno) Wojciech Wojdak – a obecnie zawodnik Unii Oświęcim zaczynał przygodę z pływaniem w brzeskim “Wikingu” jako wychowanek Marcina Kacera.

Do finału, który odbył się w nocy z soboty na niedzielę, awansowało ośmiu najlepszych zawodników z siedmiu wyścigów eliminacyjnych.

Ostatecznie w rywalizacji na 400 m stylem dowolnym australijczyk Mack Horton wywalczył złoty medal igrzysk olimpijskich, a drugie miejsce zajął faworyt Sun Yang. Brązowy medal trafił do Gabriele Detti.