Don't Miss
Home » Wiadomości » Ruszyła akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

Ruszyła akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

DSC_6163Do piątku 4 września 2015 r. potrwają policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły”, jakie rozpoczęły się 1 września br. W pierwszy dzień szkoły brzeskich policjantów można było spotkać m.in. w Jadownikach, Mokrzyskach i samym Brzesku. Mundurowi pilnowali, aby najmłodszym, udającym się na rozpoczęcie roku szkolnego, nie stała się krzywda na drodze. Policjanci sprawdzali prędkość samochodów w rejonie szkół, strofowali kierowców rozmawiających przez telefony komórkowe bez zestawu głośnomówiącego, reagowali na nieprawidłowe wyprzedzanie. Nieodłączną częścią każdej kontroli drogowej było także badanie trzeźwości kierowców.

Pierwszy dzień szkoły nie przyniósł żadnych zdarzeń zagrażających bezpieczeństwu ruchu drogowego, w rejonie szkół na terenie powiatu brzeskiego.

Koniec pierwszego tygodnia nauki nie będzie oznaczał końca działań policjantów. Funkcjonariusze drogówki będą prowadzić wzmożone kontrole autobusów dowożących dzieci do szkół; zamiarem jest skontrolowanie wszystkich takich pojazdów do końca października br. Policyjni „profilaktycy” – dzielnicowi i funkcjonariusze Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii – prowadzić będą spotkania z dziećmi, gdzie wiodącymi tematami będą m.in. zasady bezpiecznego poruszania się po drogach w ruchu pieszych i rowerzystów.

 Jednocześnie przyłączając się do apelu Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, przypominamy:

 Mimo prowadzenia wzmożonych działań przez Policję rodzice nie mogą czuć się zwolnieni z obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa swym pociechom. Przed rozpoczęciem roku szkolnego powinni oni pokazać dzieciom nie najkrótszą, a najbezpieczniejszą drogę do szkoły. Tą drogą wspólnie z dziećmi powinni kilkakrotnie przejść, utrwalając prawidłowe zachowania w drodze do szkoły i zwracając uwagę na zagrożenia związane z ruchem drogowym.

KPP Brzesko

Foto. Maciej Mazur