Don't Miss
Home » Sport » Ruszyły zapisy na XIV Bieg Kmitów w Nowym Wiśniczu

Ruszyły zapisy na XIV Bieg Kmitów w Nowym Wiśniczu

W sobotę, 9 czerwca 2018r. w Nowym Wiśniczu po raz czternasty odbędzie się tradycyjny Bieg Kmitów. Organizatorem XIV Biegu Kmitów w roku 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości jest Towarzystwo Miłośników Wiśnicza – Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej Oddział Nowy Wiśnicz.

Podobnie jak w latach ubiegłych, organizator planuje biegi dziecięce i młodzieżowe, bieg rodzinny oraz bieg główny na 10 km. Ponadto w tym roku pojawi się nowa kategoria tj. Nordic Walking na dystansie 3 km. Nazwa tegorocznej imprezy nawiązuje do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, która wypada w tym roku.

Film z XIII Biegu Kmitów

https://www.youtube.com/watch?v=I839XsSGJbk

Trasy biegów prowadzić będą po malowniczych terenach pogórza wiśnickiego w okolicach Zamku w Wiśniczu i innych pięknych zabytków takich jak Muzeum pamiątek po Janie Matejce „Koryznówka”, zabytkowy kościół w Starym Wiśniczu, dawny klasztor Karmelitów Bosych (obecnie zakład karny) oraz piękny XVII wieczny rynek w Nowym Wiśniczu.

Więcej informacji i zapisy na stronie http://tmw.iaw.pl/xiv-bieg-kmitow/

Zapisy we wszystkich kategoriach już trwają, a liczba miejsc jest ograniczona! Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

IB