Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Ścieżki rowerowe w subregionie tarnowskim

Ścieżki rowerowe w subregionie tarnowskim

732326_TOP_9680dO budowie zintegrowanej sieci tras rowerowych na terenie Małopolski ze szczególnym uwzględnieniem subregionu tarnowskiego (powiat brzeski, tarnowski i dabrowski) mówił podczas konferencji prasowej wicemarszałek Roman Ciepiela. Realizacja projektu wpłynie na podniesienie konkurencyjności oferty turystycznej regionu, a także przyczyni się do zrównoważonego rozwoju województwa oraz znacznie zwiększy jego atrakcyjności.

– Województwo Małopolskie postanowiło przeznaczyć środki na przygotowanie i realizację budowy ścieżek rowerowych, nawiązując do europejskiej koncepcji połączenia sieci tras rowerowych. Oprócz budowy nowych odcinków wykorzystywane będą również istniejące trasy i część dróg publicznych. – mówił wicemarszałek Roman Ciepiela. – Znaczenie komunikacji rowerowej z dnia na dzień rośnie, szczególnie w miejskich aglomeracjach. Warto wykorzystać potencjał Tarnowa, miasta w którym krzyżują się najważniejsze trasy o znaczeniu europejskim. – dodał.

Środki na ten cel w wysokości 50 mln euro są zabezpieczone w MRPO na lata 2014-2020. Pozwoli to miastom rozwijać systemy zintegrowanej komunikacji publicznej z uwzględnieniem komunikacji rowerowej. Zarząd Dróg Wojewódzkich w czerwcu ogłosił przetarg na opracowanie szczegółowej koncepcji I etapu budowy zintegrowanej sieci tras rowerowych, w zakres którego wchodzą trasy o długości 468 km i wartości szacunkowej 125 mln zł. W przygotowaniu jest także przetarg na etap II, który obejmuje 487 km na łączną kwotę 208 mln zł. Ścieżki rowerowe będą budowanie w standardach europejskich; z parkingami, miejscami postojowymi i całym zapleczem organizacyjnym ruchu.

malopolskie.pl / (bher, psmo)