Don't Miss
Home » Wiadomości » Śliwkowa Iwkowa – Promocja zasobów i walorów obszaru Śliwkowego Szlaku w oparciu o marki lokalne

Śliwkowa Iwkowa – Promocja zasobów i walorów obszaru Śliwkowego Szlaku w oparciu o marki lokalne

Gmina Iwkowa od wielu lat kojarzy się z suszonymi owocami, które na tym terenie są produkowane. Są one nie tylko produktem lokalnym gminy, ale równie elementem strategii marketingowej i promocji. Od wielu lat suszone owoce są także jednym z elementów stanowiących o atrakcyjności turystycznej gminy. W oparciu o nie coraz więcej podmiotów gastronomicznych wykorzystuje je w swojej działalności. Gmina Iwkowa z powodzeniem od kilkunastu lat organizuje imprezę plenerową Święto Suszonej Śliwki, podczas której prezentowane są różne możliwości jej zastosowania. W trakcie imprezy odbywają się liczne konkursy i degustacje.

Również Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Gminy Iwkowa podejmuje różnego rodzaju działania związane ze śliwką, zachowaniem dziedzictwa kulturowego oraz promocją innych produktów lokalnych. Jednak to co stanowi o sile i rozpoznawalności gminy, to właśnie śliwka, a także inne suszone owoce, tzw. susorki iwkowskie (mix śliwka, jabłka i gruszki), które znajdują się na liście produktów tradycyjnych MRiRW. Pomimo licznych działań różnych instytucji i organizacji coraz bardziej odczuwalny wydaje się brak jednolitej strategii w podejściu o promocji gminy w oparciu o silną i konkurencyjną markę, tworzoną w przemyślany sposób przez wszystkie zainteresowane podmioty, a więc samorząd, NGO i przedsiębiorców, w tym samych sadowników.

Promocja najciekawszych atrakcji turystycznych Gminy Iwkowa jest odpowiedzią na obserwowany od dłuższego czasu problem niewystarczającej promocji obszaru gminy w oparciu o produkty lokalne. Kolejnym problemem na który zwracają uwagę przedsiębiorcy jest ich słabe zaplecze marketingowe – głównie brak dostępu do aktualnych, ciekawych i atrakcyjnych materiałów promocyjnych, które mogłyby być do promowania turystyki na obszarze gminy.

Promocja zasobów i walorów obszaru Śliwkowego Szlaku w oparciu o marki lokalne – Śliwkowa Iwkowa

Realizacja projektu pozwala na przygotowanie i udostepnienie bezpłatnych materiałów promocyjnych, które w sposób nieograniczony mogą zostać wykorzystane przez przedsiębiorców oraz dziennikarzy działających w branży turystycznej. Dokumenty są udostepnienie na licencji otwartej co bezpośrednio pozwala na kopiowanie oraz modyfikowanie dokumentów i materiałów przez wszystkich, bez ograniczeń do poszczególnych osób prawnych lub fizycznych.

VIDEO – promocja

Pliki video do pobrania <==

Materiały promocyjne do pobrania

Zapraszamy do pobrania materiałów tekstowych, materiałów audio i video oraz sesji fotograficznej najciekawszych atrakcji turystycznych Gminy Iwkowa.

Bacówka „Biały Jeleń” w Iwkowej

Bacówka „Biały Jeleń” w Iwkowej to pięknie położony, otoczony przyrodą obiekt noclegowo-gastronomiczny. Do atrakcji obiektu należą strefa SPA, stadnina koni huculskich, karpacka zagroda ,„mini zwierzyniec” oraz wypożyczalnia sprzętu sportowego.
Kontakt: Iwkowa 586, tel. 14 684 44 40, 605 555 077, www.bacowka.com.pl 

Pliki do pobrania (zdjęcia + opis) Bacówka „Biały Jeleń” w Iwkowej  <==

Plik audio (lektor) do pobrania Bacówka „Biały Jeleń” w Iwkowej  <==

Winnica Nowizny

Winnica „Nowizny” to gospodarstwo enoturystyczne znajdujące się w miejscowości Połom Mały, zajmujące się uprawą winorośli i produkcją wina. Obiekt organizuje szkolenia, pokazy winnicy oraz degustacje wina i produktów lokalnych. Atrakcją dla dzieci i dorosłych jest park linowy oraz hodowla danieli.
Kontakt: Połom Mały 60, tel. 607 578 156, www.winnicanowizny.pl

Pliki do pobrania (zdjęcia + opis) Winnica Nowizny  <==

Plik audio (lektor) do pobrania Winnica Nowizny  <==

Zagroda na Pacanach

Zagroda na Pacanach to dwa, położone w środku lasu, komfortowo wyposażone apartamenty, z tarasem widokowym, leśną sauną opalaną drewnem, basenem oraz sportową stodołą. Na miejscu funkcjonuje sklepik regionalny z miejscowymi produktami i rękodziełem.
Kontakt: Iwkowa 842, tel. 693 454 872, www.zagrodapacany.pl

Pliki do pobrania (zdjęcia + opis) Zagroda na Pacanach <==

Plik audio (lektor) do pobrania Zagroda na Pacanach  <==

Domki Idylla

Domki Idylla to kompleks w pełni wyposażonych murowanych i drewnianych domków turystycznych oferujących usługi noclegowe położony w miejscowości Połom Mały. Do dyspozycji gości jest ogród z drewnianą altaną i placem zabaw dla dzieci.
Kontakt: Połom Mały 20, tel. 607 072 466, www.domki-idylla.pl

Pliki do pobrania (zdjęcia + opis) Domki Idylla <==

Plik audio (lektor) do pobrania Domki Idylla  <==

Ogródki Gastronomiczne Iwkowa

Ogródki gastronomiczne znajdują się w centrum Iwkowej. Obiekt jest doskonałym miejscem do spotkań na świeżym powietrzu, swoim gościom serwuje dania typu fast food.
Kontakt: tel. 607 976 063.

Pliki do pobrania (zdjęcia + opis) Ogródki Gastronomiczne Iwkowa <==

Plik audio (lektor) do pobrania Ogródki Gastronomiczne Iwkowa <==

Kąty 17

Kąty 17 to gospodarstwo położone w miejscowości Kąty, z odnowioną stodołą, w której odbywają się zajęcia jogi oraz kreatywne warsztaty. Goście mają możliwość noclegu w drewnianej dwupiętrowej jurcie.
Kontakt: Kąty 17, tel. 797 306 934, www.katy17.pl

Pliki do pobrania (zdjęcia + opis) Kąty 17 <==

Plik audio (lektor) do pobrania Kąty 17  <==

Borówkowy Bukiet Smaków

Gospodarstwo agroturystyczne „Borówkowy Bukiet Smaków” w Iwkowej posiada plantację borówki amerykańskiej, która jest bazą szeregu produktów lokalnych. W obiekcie istnieje możliwość noclegu oraz wypoczynku w otaczającym dom ogrodzie oraz przy pobliskim stawie.
Kontakt: Iwkowa 420, tel. 14 684 42 07, 669 423 313.

Pliki do pobrania (zdjęcia + opis) Borówkowy Bukiet Smaków <==

Plik audio (lektor) do pobrania Borówkowy Bukiet Smaków  <==

Łowisko Pstrągów

Łowisko pstrągów znajduje się w miejscowości Iwkowa. Gospodarstwo oferuje sprzedaż świeżych ryb, m.in. pstrągów i karpi, oraz innych produktów lokalnych.
Kontakt: Iwkowa 48, tel. 14 684 41 62, 885 445 119.

Pliki do pobrania (zdjęcia + opis) Łowisko Pstrągów <==

Plik audio (lektor) do pobrania Łowisko Pstrągów  <==

Małopolski Klub Hodowców Królików Rasowych

W Iwkowej swoją siedzibę ma Małopolski Klub Hodowców Królików Rasowych Członkowie stowarzyszenia uczestniczą w wystawach oraz targach. Hodowla Mirosława Dudy w Iwkowej udostępniana jest zwiedzającym.
Kontakt: Iwkowa 651, tel. 609 315 968, www.malopolskiekroliki.pl

Pliki do pobrania (zdjęcia + opis) Małopolski Klub Hodowców Królików Rasowych <==

Plik audio (lektor) do pobrania Małopolski Klub Hodowców Królików Rasowych  <==

Pensjonat Zyga

Pensjonat Zyga położony w miejscowości Iwkowa poza działalnością noclegową, prowadzi również restaurację serwującą dania kuchni tradycyjnej oraz organizuje spotkania okolicznościowe. Obiekt dysponuje drewnianym szałasem z grillem oraz placem zabaw.
Kontakt: Iwkowa 575, tel. 14 684 44 72.

Pliki do pobrania (zdjęcia + opis) Pensjonat Zyga <==

Plik audio (lektor) do pobrania Pensjonat Zyga  <==

Gospodarstwo rolno-ogrodnicze Grzegorz Piwowar

Gospodarstwo rolno – ogrodnicze Grzegorza Piwowara znajduje się w miejscowości Dobrociesz, zajmuje się uprawą warzyw oraz suszeniem i wędzeniem owoców: śliwek, gruszek i jabłek Gospodarstwo posiada 43-letnią tradycyjną wędzarnię, przyjmuje wizyty studyjne połączone z degustacją produktów lokalnych.
Kontakt: Dobrociesz 93, tel. 14 684 48 54, 508 998 445.

Pliki do pobrania (zdjęcia + opis) Gospodarstwo rolno -ogrodnicze Grzegorz Piwowar <==

Plik audio (lektor) do pobrania Gospodarstwo rolno-ogrodnicze Grzegorz Piwowar  <==

Chata Mimi

Chatka Mimi powstała z pasji do tworzenia maskotek, artykułów dekoracyjnych oraz lalek kolekcjonerskich. Rękodzieło wykonywane z niezwykłą precyzją i dbałością o szczegóły powstaje w domowej pracowni, z wysokiej jakości materiałów bezpiecznych dla otoczenia.
Kontakt: Iwkowa 611, tel. 783 278 487.

Pliki do pobrania (zdjęcia + opis) Chata Mimi <==

Plik audio (lektor) do pobrania Chata Mimi <==

Pajor Markowe Specjały

Pajor Markowe specjały to sklep mięsno – wędliniarski znajdujący się w centrum Iwkowej. Producent oferuje wyroby mięsne z dodatkiem śliwki oraz szereg innych produktów lokalnych.
Kontakt: Iwkowa 509, tel. 790 688 010

Pliki do pobrania (zdjęcia + opis) Pajor Markowe Specjały <==

Plik audio (lektor) do pobrania Pajor Markowe Specjały  <==

Grant pn. „Promocja marki lokalnej poprzez zastosowanie innowacyjnych narzędzi marketingowych” realizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Gminy Iwkowa w ramach projektu grantowego pn. ”Promocja zasobów i walorów obszaru Śliwkowego Szlaku w oparciu o marki lokalne”.

 
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

IB