Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » „Słodko-kwaśne” kontrole drogowe

„Słodko-kwaśne” kontrole drogowe

„Słodko-kwaśne” kontrole drogowe

To już 10 edycja konkursu „Odblaskowa Szkoła”, którego celem jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

Publiczne Szkoły Podstawowe w Mokrzyskach i Jasieniu wraz  z przedszkolakami tegoroczne działania rozpoczęły od akcji „Słodko-kwaśny”, która z wielkim rozmachem była prowadzona na ul. Pomianowskiej w Jasieniu i ul. Wiślanej w Mokrzyskach. W obydwu przypadkach najmłodsi sprawdzali czy kierujący pojazdami  poruszają się po drodze zgodnie z przepisami. Odblaskowe patrole nagradzały cukierkami tych kierowców, którzy czynili to w sposób  prawidłowy, natomiast przy drobnych wykroczeniach kierowcy zamiast mandatu otrzymywali cytrynę, która musieli skonsumować. Wszyscy uczestnicy akcji wzorowo ubrani w odblaski z plakatami i znakami drogowymi promowali tak bardzo ważną rzecz jaką jest bezpieczeństwo pieszego w ruchu drogowym.

Warto zaznaczyć, że wspólne działania zostały przeprowadzone w ramach projektu EDWARD 2019 (Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach). Koordynatorzy akcji, uczniowie i przedszkolaki kierują serdeczne podziękowania do policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego brzeskiej jednostki na czele z naczelnikiem podkomisarzem Tomaszem Nosalem za olbrzymie zaangażowanie i pomoc w realizacji zadania.  

IB