Don't Miss
Home » Sport » „Sport bez uzależnień” – halowy turniej piłki nożnej w Borzęcinie

„Sport bez uzależnień” – halowy turniej piłki nożnej w Borzęcinie

Resize_of_DSC_0177Z inicjatywy działaczy sportowych klubu Victorii Bielcza funkcjonującego w ramach Gminnego Klubu Sportowego w Borzęcinie zorganizowano halowy turniej piłki nożnej. Wzięły w nim udział drużyny młodzików, trampkarzy i juniorów młodszych z terenu gminy Borzęcin. Miejscem rywalizacji młodych piłkarzy była hala sportowa w Borzęcinie. Turniej, któremu patronował wójt gminy Janusz Kwaśniak, został zorganizowany ze środków pochodzących z budżetu gminy Borzęcin w ramach organizacji pozaszkolnych programów profilaktycznych i zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży.

Od wielu lat samorząd gminy dba o to, aby dzieci i młodzież z naszej gminy miały stworzone jak najlepsze warunki rozwoju. Stąd też budowa nie tylko odpowiedniej bazy, ale również organizacja form szkoleniowych, w tym sportowej rywalizacji. Takie turnieje, jak ten dzisiejszy wzbudzają dodatkowe emocje i stają się znakomitym sprawdzianem umiejętności nabywanych podczas wielu treningów. Cieszy zaangażowanie inicjatorów rozegrania tego turnieju, którym należą się podziękowania za wysoki poziom organizacyjny – komentuje wójt.

Zawody, ze względu na różne kategorie wiekowe zawodników i liczbę zgłoszonych drużyn, podzielono w czasie. Przed południem rywalizowali młodzicy i trampkarze, a po nich grały drużyny juniorskie.

W kategorii młodzików wystartowało 3 ekipy: dwie z Bielczy i jedna z Borzęcina.

Mam wielu chętnych do gry w piłkę nożną – mówi Karol Baran, trener zawodników z Bielczy a zarazem pomysłodawca i główny organizator turnieju. – Mimo ambitnej walki moich zawodników, zwyciężył zespół z Borzęcina. Chłopaki jednak byli zadowoleni, że mogli pograć. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję do rewanżu.

Najlepszym bramkarzem został Dawid Siudut (Sokół Borzęcin), a najlepszym strzelcem – zdobywca 4 bramek – Piotr Mieszkowski (Victoria Bielcza).

Kategoria trampkarzy zdominowana została przez zespół Sokoła Borzęcin, który zwyciężył we wszystkich rozgrywanych meczach. Drugi był zespół z Bielczy, trzecie miejsce zajęła druga drużyna z Borzęcina Górnego, a czwarte ekipa Dolanki Borzęcin Dolny. Najlepszym bramkarzem wybrano Kamila Florczaka z Victorii Bielcza. Nagrodę dla najlepszego strzelca w tej kategorii otrzymał Łukasz Wojdak (7 bramek).

W ostatniej kategorii – junior młodszy – rywalizowało 5 drużyn. Tu także najlepiej zaprezentowali się zawodnicy Sokoła Borzęcin zdobywając I miejsce w zawodach. Kolejne miejsca zajęły ekipy: Bielcza 1, Przyborów 1, Bielcza 2, Przyborów 2. I w tej kategorii Kamil Florczak z Bielczy został wyróżniony tytułem „najlepszy bramkarz”. Najwięcej bramek strzelił Andrzej Mika z Sokoła Borzęcin.

Cieszę się, że mieszkam w gminie Borzęcin. Uważam, że w tej gminie bardzo duży nacisk kładzie się na sport – komentuje Karol Baran z bieleckiego klubu Victoria. – Dzięki Panu Wójtowi Januszowi Kwaśniakowi mogliśmy zorganizować tak wspaniały turniej dla dzieci i młodzieży. Moim zdaniem jest to wspaniały pomysł na spędzenie wolnego czasu w ramach rywalizacji sportowej. Turniej można zaliczyć do bardzo udanych. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy się przyczynili do jego zorganizowania oraz trenerom i prezesom klubów za obecność na turnieju.

Okazja do rewanżów – z racji rozpoczynającego się sezonu – pewnie już niedługo na boiskach trawiastych.

(pio)