Don't Miss
Home » Wiadomości » Spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich z Minister Andżeliką Możdżanowską

Spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich z Minister Andżeliką Możdżanowską

W poniedziałek 18 lutego 2019 r. w Regionalnym  Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku odbędą się konsultacje regionalne: „Należność i rozwój Kół Gospodyń Wiejskich bez obaw i obowiązków. Wspólna dyskusja: wsparcie finansowe, działalność KGW, wydatki i rozliczenia” z udziałem Andżeliki Możdżanowskiej- Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Celem spotkania będzie omówienie możliwości uzyskania wsparcia finansowego na działalność i rozwój KGW. Podczas spotkania omówiona zostanie procedura rejestracji KGW w Agencji oraz przedstawione możliwości KGW po zarejestrowaniu swojej działalności wg nowych przepisów. Na spotkanie zaprasza Poseł Józefa Szczurek-Żelazko.

Po wejściu w 2018 r. w życie nowej ustawy o Kołach Gospodyń Wiejskich organizacje mogły uzyskać od 3 do nawet 5 tysięcy złotych dotacji na swoją działalność. Ze złożeniem wniosku było jednak różnie, mimo że wniosek o dofinansowanie był bardzo krótki. W skali Powiatu Brzeskiego z możliwości pozyskania środków skorzystało ostatecznie 15 Kół Gospodyń Wiejskich.

Wizyta minister Możdżanowskiej to okazja do rozwiania wątpliwości ws. wprowadzenia ustawy o kołach gospodyń wiejskich. A tych przy okazji wdrażania nowej ustawy nie zabrakło. W spotkaniu będą uczestniczyć dodatkowo Pełnomocnicy ds. KGW w ARIMR oraz pracownicy Urzędu Skarbowego.

O wszystkich korzyściach i przygotowanych rozwiązaniach można przeczytać na dedykowanej dla Pań z Kół Gospodyń Wiejskich stronie informacyjnej: www.kobietygospodarnewyjatkowe.pl .

O wdrożeniu projektu rozwoju Kół Gospodyń Wiejskich na terenie Powiatu Brzeskiego pisaliśmy kilka tygodni temu w artykule: Pieniądze dla Kół Gospodyń Wiejskich / Zobacz kto skorzystał <== 

IB