Don't Miss
Home » Wiadomości » Spotkanie opłatkowe w brzeskiej komendzie

Spotkanie opłatkowe w brzeskiej komendzie

Świąteczne życzenia i tradycyjne dzielenie się opłatkiem przy dźwiękach kolęd – w takim szczególnym nastroju przebiegło spotkanie opłatkowe zorganizowane w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to okres spotkań, składania życzeń oraz łamania się opłatkiem. Wyjątkowy, świąteczny klimat panował 19 grudnia 2019 r. w murach brzeskiej jednostki, gdzie odbyło się wigilijne spotkanie opłatkowe. Przy tegorocznym wigilijny stole, oprócz policjantów i pracowników brzeskiej jednostki zgromadzili się także samorządowcy powiatu brzeskiego, komendanci sąsiednich jednostek Policji, policyjni emeryci oraz przedstawiciele służb współpracujących z Policją.

Zebranych powitał mł.insp. Bogusław Chmielarz, Komendant Powiatowy Policji w Brzesku, który życzył wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym, zaproszonym gościom oraz ich rodzinom zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Szef brzeskiej Policji przyjął z rąk harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju. Symboliczny ogień zapalony w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem przekazywany jest rokrocznie przez harcerzy do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów.

Spotkanie uświetnił swoją obecnością także Diecezjalny Duszpasterz Policji prof. dr hab. Stanisław Sojka, który również złożył wszystkim najlepsze życzenia świąteczne, a następnie poświęcił opłatki, którymi zebrani połamali się składając sobie wzajemnie życzenia. Spokojnych i radosnych świąt w gronie najbliższych życzył wszystkim przybyły na spotkanie prawosławny kapelan Policji ks. Andrzej Grycz.

Coroczne spotkania opłatkowe to już tradycja w brzeskiej jednostce, to nie tylko okazja do złożenia sobie świątecznych życzeń, ale także do podziękowań za cały rok wspólnej pracy. Ten rok był szczególny dla brzeskiej jednostki. Komenda Powiatowa Policji w Brzesku otrzymała sztandar. Na zakończenie spotkania opłatkowego mł.insp. Bogusław Chmielarz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że uroczystość wręczenia sztandaru dla brzeskiej jednostki była wyjątkową chwilą. Powracając do wspomnień z tamtego dnia zaprosił wszystkich gości do obejrzenia filmu z tej doniosłej uroczystości.

Galeria zdjęć <==

KPP Brzesko

2 komentarze

  1. Mizerny anturaż tego spotkania w porównaniu do Tarnowskiego. Gdzie się to odbyło, w jakiejś piwnicy? Moim zdaniem jedna i drugie spotkanie jest w większości pretekstem do promowania się komendantów. Co z tego maja zwykli funkcjonariusze, których nie widać na zdjęciach. Góra się „puszy” a doły jak zawsze na ulicę.

  2. Spotkanie odbyło się na strzelnicy.