17 kwietnia 2019 roku w brzeskiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem – pisarzem i dziennikarz m.in. Pulsu Biznesu, Polityki, Nowej Fantastyki. Za swoją twórczość był czterokrotnie nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru. W 2015 roku został jej laureatem za powieść Przejęcie. W 2018 r. Canal+ wykupił prawo do ekranizacji jego powieści pt. Żmijowisko. Jak informują media branżowe – przed kilkoma dniami rozpoczęły się zdjęcia do serialu. Zagra w nim m.in. Paweł Domagała. Reżyserem wszystkich odcinków jest Łukasz Palkowski. Współautorem scenariusza jest Wojciech Chmielarz.
Wojciech Chmielarz zagościł w Brzesku na zaproszenie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku w ramach realizacji projekt pt. „Raz, dwa, trzy – czas książki i gry! Promowanie czytelnictwa w powiecie brzeskim”. Grant przyznało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Spotkania autorskie sprawiają, że dzięki nim czytelnicy jeszcze lepiej mogą poznać danego pisarza, zdobyć autograf, czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Tak było i tym razem. Wojciech Chmielarz nawiązał doskonały kontakt z uczestnikami spotkania, a czytelnicy mogli też poznać literacki fach od kuchni – autor opowiedział m.in. jak pracuje nad swoimi książkami. W trakcie ponad 1,5 godzinnego spotkania dał się poznać nie tylko jako niezwykle utalentowany pisarz, ale i bardzo sympatyczny człowiek.
Wojciech Chmielarz (ur. 1984) – autor kryminałów, dziennikarz, zdobywca Nagrody Wielkiego Kalibru (2015), pięciokrotnie nominowany do tej nagrody. Publikował m.in. w „Pulsie Biznesu”, „Pressie”, „Nowej Fantastyce”, „Pocisku” i „Polityce”. Były redaktor naczelny serwisu internetowego zajmującego się tematyką przestępczości zorganizowanej, terroryzmu i bezpieczeństwa międzynarodowego. Jest uznawany za jednego z najbardziej obiecujących pisarzy kryminalnych młodszego pokolenia. Autor cyklu powieści o komisarzu Jakubie Mortce: Podpalacz (2012), Farma lalek (2013), Przejęcie (2014), Osiedle marzeń (2016), cyklu gliwickiego: Wampir (2015) i Zombie (2017) oraz postapokaliptycznej powieści Królowa głodu (2014).
—
Fot. Bogusław Hajduk
IB
VIDEO