Nie przegap
Strona główna » Sport » Stypendium rektora za wyniki w sporcie? Nie dla Wojciecha Wojdaka.

Stypendium rektora za wyniki w sporcie? Nie dla Wojciecha Wojdaka.

Wojciech Wojdak

Wojciech Wojdak

Wojciech Wojdak od stycznia 2019 r. mieszka w Warszawie i trenuje w klubie AWF Warszawa. Jako zawodnikowi przygotowującemu się do igrzysk olimpijskich nie przysługuje mu obecnie żadne wsparcie finansowe.

Wojciech jest studentem pierwszego roku wychowania fizycznego. 18 października otrzymał informację, że jego wniosek o stypendium rektora uczelni został odrzucony. Nie pomogła długa lista osiągnięć sportowych i fakt, że jest bardzo utytułowanym członkiem reprezentacji Polski.

Oficjalnym powodem oddalenia wniosku jest par. 9 ust. 2 stanowiący, że stypendium rektora otrzymuje student przyjęty na pierwszy rok studiów w roku złożenia egzaminu maturalnego. Wojciech Wojdak maturę obronił jednak dwa lata temu. Liczył na stypendium w wysokości ok. 800 zł miesięcznie. Chciał przeznaczyć te fundusze na opłacenie psychologa sportowego lub fizjoterapeuty.

Pływak będzie starał się jeszcze o stypendium sportowe m. st. Warszawy na rok 2020. Wyniki pozna w styczniu.

Pomimo trudności, reprezentant Polski nie traci pozytywnego nastawienia. Zamierza wytrwale trenować aby przygotować się do zbliżających się igrzysk w Tokio i jak najlepiej reprezentować swój kraj. Jego wytrwałość i ciężka praca niech staną się dla nasz wszystkich ważną lekcją.

Przedsiębiorcy chcący wesprzeć pływaka w sezonie olimpijskim, proszeni są o kontakt.

Komentarz ze strony Wojciecha Wojdaka:
„Uważam, że ta informacja jest potrzebna. Dostaję wciąż wiele wiadomości i pytań. Chciałbym żeby kibice polskiego pływania znali prawdę na temat moich przygotowań i sytuacji finansowej. To wszystko.”

Osoby i firmy które chcą wspomóc Wojtka Wojdaka w jego przygotowaniach do igrzysk olimpijskich proszone są o kontakt tel. 794 253 196, na jego oficjalnym profilu facebookowym <== oraz przez www.wojciechwojdak.com

FB Wojciech Wojdak