Don't Miss
Home » Sport » Sukcesy brzeskich pływaków

Sukcesy brzeskich pływaków

00711 października na obiektach pływackich MOSiR Nowy Sącz odbyły się pierwsze zawody w sezonie 2015/2016 w ramach cyklu „Sobota Pływacka ” dla 11-12 latków.

W trakcie jednodniowych zmagań każdy ze startujących zawodników musiał przepłynąć każdym stylem (klasyczny, dowolny, delfin, grzbietowy) oraz na koniec w stylu zmiennym. Zawody mają na celu wyłonienie najlepszych młodych pływaków w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz nagrodzenie tych, którzy zdobyli najwięcej punktów we wszystkich stylach.

W zawodach wzięły udział prawie wszystkie kluby Małopolski, a o miano najlepszych przyjechało powalczyć prawie 200 młodych pływaków.

Dawne Województwo Tarnowskie reprezentowali pływacy BOSiR Brzesko oraz tarnowski Sokół – Mościce.

Wśród 11 – latków świetnie zaprezentował się zawodnik BOSiR Brzesko Ksawery Masiuk. Ten na co dzień uczący się w Zespole Szkół Publicznych w Tarnowcu zawodnik wygrał w pięknym stylu zawody na 50m w stylu grzbietowym oraz po ekscytującej walce zawody na 100m w stylu zmiennym. Należy dodać, że Ksawery Masiuk jest aktualnym mistrzem Małopolski na 100m i 200m w stylu grzbietowym oraz wicemistrzem na 50m. Można powiedzieć, że ten utalentowany pływak wziął w pięknym stylu rewanż za przegraną na tym dystansie na mistrzostwach czerwcowych w Bochni, pobijając podczas tych zawodów w każdej konkurencji swoje rekordy życiowe, co jest dobrym prognostykiem przed zimowymi mistrzostwami Małopolski.

Dzięki temu, że Ksawery Masiuk wywalczył w stylu dowolnym 3 miejsce ostatecznie w klasyfikacji generalnej zawodów zajął doskonałe 2 miejsce ustępując jedynie o 50 pkt. bardziej utytułowanemu zawodnikowi „Omegi” Olkusz Aleksandrowi Kusiowi (z którym przegrał 50m w stylu grzbietowym w Bochni).

Pozostali zawodnicy BOSiR Brzesko zaprezentowali się również bardzo dobrze, bo większość z nich poprawiła swoje „życiówki” niejednokrotnie zajmując dobre miejsca w pierwszych dziesiątkach.

Te sukcesy brzeskich zawodników są efektem doskonałej pracy młodego trenera z podtarnowskich Zgłobic – Marcina Kacera. Ten trener jak widać ma dobrą rękę do talentów. Jego wychowankami jest m.in. robiący karierę na europejskich i światowych zawodach pływackich Wojciech Wojdak z Maszkienic i Krystian Bałabuch z Mokrzysk w powiecie brzeskim.