Don't Miss
Home » Wiadomości » Święto szkoły w Maszkienicach

Święto szkoły w Maszkienicach

2456-13 czerwca 2016r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Maszkienicach świętowano 60-lecie powstania budynku obecnej szkoły oraz 70-lecie istnienia przedszkola. Uroczystości zostały zainaugurowane  Mszą św. odprawioną w kościele pw. św. Józefa przez proboszcza  parafii  księdza Grzegorza Nowaka. Następnie zgromadzeni na uroczystości przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół i przedszkoli z gminy Dębno, absolwenci, którzy w 1956r. już w nowym budynku rozpoczynali naukę w klasie I, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie przeszli do Domu Ludowego w Maszkienicach.

W uroczystej oprawie, przy udziale pocztów sztandarowych odśpiewano hymn państwowy, a Dyrektor Dorota Batko przypomniała historię powstania szkoły i przedszkola, po czym widzowie obejrzeli prawdziwy popis umiejętności aktorskich, wokalnych i tanecznych uczniów klas: V i VI.  Widowisko dzięki pokazom multimedialnym i efektom specjalnym w barwny i interesujący sposób opowiadało o ważnych wydarzeniach z życia szkoły. Na scenie zatańczyły także przedszkolaki przygotowane przez Annę Latochę i Magdalenę Drużkowską.

Dodatkowym atutem był występ absolwentki Katarzyny Szlachty. Nad całością czuwały Magdalena Smoleń i Karolina Sobol – autorki  scenariusza przedstawienia i scenografii, natomiast nagłośnieniem zajął się Tomasz Świerczek. Po akademii głos zabrał Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, który podziękował za zaproszenie i wyraził słowa uznania dla nauczycieli i pracowników obsługi, życząc sukcesów w dalszej pracy.

Następnie goście przeszli do budynku szkoły, gdzie w jednej z sal lekcyjnych urządzono wystawę historyczną, przygotowaną przez Joannę Janik i Małgorzatę Kuciel. Znalazły się na niej m.in. fotografie z lat szkolnych, dokumenty budowy szkoły, kroniki. Goście mogli także podziwiać obrazy absolwentki Klaudii Polek. Specyficzny nastrój stworzyły muzyczne przeboje lat 50- i 60-tych, pokaz multimedialny, elementy wyposażenia mieszkań i szkoły oraz sprzęt grający sprzed kilkudziesięciu lat.

Galeria zdjęć <<<

ug