Don't Miss
Home » Wiadomości » Szczepanów / Zderzenie dwóch samochodów na autostradzie A4 / 24 listopada 2019 r.

Szczepanów / Zderzenie dwóch samochodów na autostradzie A4 / 24 listopada 2019 r.

W niedzielę 24 listopada 2019 r. około godz. 20.00 na autostradzie A4, pas w kierunku Krakowa (472 km/na wysokości Szczepanowa) doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodowa osobowych. Jeden z samochodów dachował. Wśród pasażerów są 3 osoby poszkodowane. Dwie z nich ZRM przetransportowały do szpitala.

Wg informacji kierowców w zdarzeniu brał udział samochód osobowy, który dachował. Pas w kierunku Krakowa na którym miał miejsce wypadek jest całkowicie zablokowany. Na miejscu zdarzenia działania prowadzą dwa zastępy z JRG Brzesko, OSP KSRG Szczepanów, OSP KSRG Jadowniki, ZRM, Policja oraz zarządca autostrady. Siła uderzenie rozrzuciła części samochodów na drugi pas. Samochody strażackie znajdują się na obu pasach jezdni.

– Jedno auto dachowało leży w rowie, drugie auto skasowany cały przód stoi w poprzek. Zaczyna się korek – relacjonuje na grupie Utrudnienia A4 Małopolska jedna z internautek.

Ze względu na kumulację powrotów weekendowych– korek ma około 4 km. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Niestety z informacji wynika że jak często bywa przy takich sytuacjach nie brakowało kierowców próbujących przyspieszyć przejazd korzystając z korytarza awaryjnego!

– Dwóch przyblokowałem, jeden uciekł pokazując środkowy palec, starszy pan po kilku żołnierskich słowach się zreflektował i stanął za mną. Kilka minut później przyjechała straż i kilka karetek, teraz znowu straż. Jak można dalej nie wiedzieć po co jest ten korytarz lub/i go ignorować – pisze na grupie Utrudnienia A4 Małopolska kolejny oburzony kierowca.

Mapa natężenia ruchu – godz. 20.10 

foto i video: Dominik Przybyło

IB / OSP Szczepanów

ZDJĘCIA – OSP Szczepanów

VIDEO

ZDJĘCIA – Dominik Przybyło

ZDJĘCIA – Marcin Sorocki