Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » „Szkoła pamięta”- Akcja uczniów Szkoły Podstawowej w Strzelcach Wielkich

„Szkoła pamięta”- Akcja uczniów Szkoły Podstawowej w Strzelcach Wielkich

Jak co roku uczniowie PSP im. T. Kościuszki w Strzelcach Wielkich, w związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych, wykorzystali piękne, październikowe dni na porządkowanie grobów żołnierzy, nauczycieli, opuszczonych mogił i Miejsc Pamięci Narodowej znajdujących się w okolicy. Tym razem wszystkie działania realizowane były w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”, w której nasza szkoła brała czynny udział.

W ramach podjętych przez uczniów wszystkich klas działań, uporządkowano mogiły żołnierskie z I wojny światowej położone w lesie w Bratucicach, pomnik majora Michała Gacy zamordowanego przez hitlerowców w czasie II wojny światowej, pomnik poświęcony ofiarom walk za wolność Polski w latach 1914-1939, mogiły żołnierzy i nauczycieli oraz opuszczone groby znajdujące się na cmentarzu w Strzelcach Wielkich. Punktem kulminacyjnym było złożenie kwiatów, zapalenie zniczy i modlitwa przy pięknie uporządkowanych mogiłach.

– Mamy nadzieję, że udział w akcji „Szkoła pamięta” był wspaniałą lekcją historii, podczas której nasi uczniowie nie tylko zdobywali wiedzę o Bohaterach, ale także uczyli się szacunku dla obrońców naszej Ojczyzny. Był to także niezwykle cenny czas na chwilę refleksji i zadumy nad upływającym życiem i okazją do uświadomienia młodemu pokoleniu, że pamięć o zmarłych jest świadectwem o żywych – mówią organizatorzy akcji ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach Wielkich.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli czynny udział w akcji „Szkoła pamięta”.

Galeria zdjęć <==

SP Strzelce Wielkie