Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Tarnów i region – 20 pomysłów na oryginalny weekend / przewodnik

Tarnów i region – 20 pomysłów na oryginalny weekend / przewodnik

Mieszkańcy Tarnowa i okolic z roku na rok coraz chętniej stawiają na zdrowy styl życia i aktywność – nie brakuje osób które chcą odkrywać uroki regionu. Aby podnieść atrakcyjność regionu tarnowskiego za kwotę prawie 13 milionów złotych zrealizowano 20 inwestycji w zakresie poprawy infrastruktury turystycznej. 3 spośród zrealizowanych zadań zlokalizowane są na terenie Powiatu Brzeskiego. Dużym ułatwieniem dla turystów będzie przewodnik „20 pomysłów na oryginalny weekend”, który został wydany z tej okazji przez Tarnowską Organizację Turystyczną. Można go pobrać w wersji elektronicznej jako plik pdf. Teraz już żadna niedziel niehandlowa nie będzie straszna – każdy znajdzie coś ciekawego!

– Zapraszamy do korzystania z przewodnika przy planowaniu turystycznych wypraw – zachęcają pracownicy Tarnowskiej Organizacji Turystycznej.

Realizacja inwestycjach w ramach projektów „Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Subregionu tarnowskiego” etap I i II znacznie podniosła atrakcyjność turystyczną Gmin Powiatu Brzeskiego. Najbardziej skorzystały na tym Gminy Czchów oraz Iwkowa. Tam zrealizowano największe inwestycje.

Gmina Czchów

W najbliższym otoczeniu popularnej Baszty dzięki staraniom władz Czchowa i projektowi partnerskiemu, którego liderem jest Tarnowska Organizacja Turystyczna wybudowano budynek zamkowy mieszkalny, powstała też wieża bramna, a grodzisko zostało zagospodarowane o nowe obiekty dla turystów, którzy na miejscu zobaczą repliki ciężkiego uzbrojenia z okresu XVI-XX wieku. Dzięki determinacji i pozyskanym funduszom, budowla obronna odzyskała swój dawny blask. Zamek, będący atrakcją samą w sobie, posiada również wystawę z eksponatami znalezionymi podczas wykopalisk, kilkanaście machin oblężniczych oraz punkt widokowy na wieży.

Gmina Iwkowa

W Iwkowej, na szczycie Szpilówki`powstała wieża widokowa, a tuż obok funkcjonalna infrastruktura z elementami małej architektury oraz ziemianka. 34 metrowa wieża usytuowano jest na wysokości 516 m n. p. m. Obiekt jest zlokalizowany w miejscu wymagającym zaangażowania i wysiłku, aby tam dotrzeć. Jednak piękne widoki wynagrodzą trud i wysiłek wejścia na jej szczyt. Wieża widokowa w Iwkowej będzie służyć zarówno turystom indywidualnym, jak i osobom uprawiającym trekking, nordic walking czy turystykę rowerową. To także doskonała lokacja na rodzinny wypad. Dodajmy, że inwestycja powstała w pobliżu zielonego szlaku turystycznego i gminnego Szlaku Powstańców. W Iwkowej warto zobaczyć zabytkowy kościółek, pustelnię św. Urbana, kuźnię czy miejsca związane z suszeniem śliwek i wypiekiem chleba.

Gmina Szczurowa

W kompleksie dworsko-parkowym w Strzelcach Wielkich (gm. Szczurowa) wybudowano szałas myśliwski oraz zagospodarowano jego otoczenie. Inwestycja ma na celu podniesienie atrakcyjności miejsca, w którym można podziwiać zabytkowy dworek. W ramach projektu przewidziano, że szałas wypełni rolę punktu postojowego dla turystów pieszych, rowerowych lub zorganizowanych grup wycieczkowych. 

Zapraszamy do zwiedzania!

Przewodnik – 20 Pomysłów Turystycznych na oryginalny weekend / do pobrania<==

IB / LOT Tarnów