Don't Miss
Home » Wiadomości » Tele-Anioł w Brzesku

Tele-Anioł w Brzesku

W Urzędzie Miejskim w Brzesku grupa osiemdziesięciu osób, otrzymała bezpłatne tzw. „opaski życia”, przy pomocy których w bardzo łatwy i szybki sposób mogą wezwać pomoc. 

Projekt Tele-Anioł realizowany jest przez Województwo Małopolskie i skierowany do wszystkich osób, które z uwagi na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność potrzebują wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego (np.: robienie zakupów, przygotowywanie i spożywanie posiłków, sprzątanie, poruszanie się, wychodzenie z domu, ubieranie i rozbieranie, higiena osobista, kontrolowanie czynności fizjologicznych). Osoba kwalifikująca się do objęcia opieką może skorzystać z gwarantowanej w ramach projektu bezpłatnej formy podstawowej opieki, czyli otrzymać opaskę bezpieczeństwa. Dodatkowo może uzyskać pomoc w ramach sąsiedzkich usług opiekuńczych lub profesjonalnych usług opiekuńczych.

Wariant podstawowy opieki, czyli opaska bezpieczeństwa przypomina zegarek noszony na nadgarstku. Urządzenie kontroluje podstawowe parametry życiowe danej osoby (puls, ciśnienie) i przy jego pomocy osoba potrzebująca może się skontaktować z telecentrum medycznym. Bez względu na porę w telecentrum na pierwszej linii czekają wykwalifikowani ratownicy medyczni. W godzinach dziennych pracuje także psycholog oraz asystenci teleopieki. Pracownicy telecentrum na bieżąco monitorują parametry życiowe osób wyposażonych w opaski. W przypadku zaobserwowanych zagrożeń reagują nawet wtedy, kiedy pacjent sam nie wzywa pomocy.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie powinny wypełnić formularz rekrutacyjny (wzór załączony niżej) i dostarczyć go do punktu informacyjnego Urzędu Miejskiego w Brzesku. Po jego pozytywnej weryfikacji przez pracowników urzędu marszałkowskiego następuje drugi etap rekrutacji, który prowadzi krakowski urząd.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: https://www.malopolska.pl/teleaniol/rekrutacja

Formularz zgłoszeniowy-po zmianach

Prezentacja „Tele-Anioł” – rekrutacja

brzesko.pl / IB