Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Termomodernizacja budynku szkoły w Jasieniu / zdjęcia

Termomodernizacja budynku szkoły w Jasieniu / zdjęcia

Termomodernizacja budynku szkoły w Jasieniu

Termomodernizacja budynku szkoły w Jasieniu

Od kilku miesięcy mieszkańcy Jasienia mogli obserwować prace budowlane prowadzone przy Publicznej Szkole Podstawowej w swojej miejscowości. W czerwcu zakończono m.in. prace związane z montażem paneli fotowoltaicznych, a w sierpniu będą prowadzone dalsze prace związane z modernizacją centralnego ogrzewania. Inwestycja poza zmianą estetyki budynku, zwiększeniu komfortu i poprawie warunków do nauki przyniesie spore oszczędności. 

Szkoła była poddana termomodernizacją razem z czterema innymi placówkami edukacyjnymi w Gminie Brzesko – PSP nr 3 Brzesko, PSP Bucze, PSP Jadowniki oraz PSP Szczepanów. Wykonawca prac termomodernizacji z fotowoltaiką w PSP w Jasieniu w dniu 05.06.2019 r. zgłosił zakończenie tych prac .

– W czerwcu odebraliśmy prace związane z kompletną termomodernizacją budynku Szkoły Podstawowej w Jasieniu. Na dachu budynku szkoły w Jasieniu zostały zainstalowane panele fotowoltaiczne, co ma na celu generowanie oszczędności w utrzymaniu placówki. Oszczędności na wydatkach bieżących na oświetleniu i ogrzewaniu budynku będzie można przeznaczyć na inne ważne w tej miejscowości inwestycje – mówi burmistrz Brzeska Tomasz Latocha.

Wartość robót w Publicznej Szkole Podstawowej w Jasieniu obejmujących m.in. termomodernizacja z montażem instalacji fotowoltaicznej wynosiła 446 718,96 zł. Termin zakończenia robót przewidywany jest nie później niż do 30.09.2019 r. Z kolei wartość robót związanych z modernizacją centralnego ogrzewania budynku szkolnego wynosi 171 957,14 zł. Prace związane z modernizacją C.O. rozpoczną się z początkiem sierpnia, a zakończą nie później niż we wrześniu 2019 r. Dodatkowo przewidziano także modernizację węzłów sanitarnych.

– W okresie wakacji odbywają prace wewnątrz budynku. Remont będzie obejmował modernizację węzłów sanitarnych, tak aby ich standard i jakość zdecydowanie się poprawiły – dodaje burmistrz Tomasz Latocha.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020,: Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej.

Wykonawcą robót termomodernizacyjnych szkole był: Zakład Remontowo – Budowlany s.c. Leszek i Teresa Słaby z Ostrowca Świętokrzyskiego.

IB / UM

Fot. Maciej Mazur