Don't Miss
Home » Wiadomości » Testy egzaminacyjne gimnazjalistów zakończone

Testy egzaminacyjne gimnazjalistów zakończone

IMG_9567W ciągu ostatnich trzech dni 360 tys. gimnazjalistów z całej Polski pisało pierwszy w życiu poważny egzamin. Mała matura nie ominęła także uczniów ze szczurowskiego gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta, którzy zakończyli dzisiaj egzaminacyjny maraton. Uczniowie mają za sobą testy z wiedzy humanistycznej (historia, język polski, wiedza o społeczeństwie) matematyczno – przyrodniczej (biologia, chemia, fizyka, matematyka). Sprawdzona została także ich wiedza z języka obcego (poziom podstawowy bądź rozszerzony). ,,Małą maturę” pisało 72 uczniów.

Pytania były trochę trudne, ale nie było tak źle – powiedziała Paulina Siudut uczennica szczurowskiego gimnazjum. Jak relacjonuje Patryk Raszewski najgorsze zadanie było z historii. Dotyczyło ono fragmentu tekstu związanego z cywilizacją, która rozwinęła się na obszarze zaznaczonym na mapie. Uczniowie przyznali, iż najbardziej obawiali się historii oraz matematyki. Polski jest łatwiejszy. Z historią już bywa różnie – mówi Magdalena Czaja. Ostatnie dni przed egzaminem spędzili relaksując się z daleka od książek. Jak twierdzi Zbigniew Moskal Żadnej powtórki. W końcu uczyliśmy się trzy lata – dodaje Patryk Raszewski, który po zakończeniu edukacji gimnazjalnej planuje naukę w szkole wojskowej.

Prace uczniów zostały zakodowane. Sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Wyniki poznają w czerwcu. Przystąpienie do egzaminu jest jednym z warunków ukończenia gimnazjum. Wyniki będą miały wpływ na przyjęcia uczniów do wybranej przez nich szkoły ponadgimnazjalnej. Drugi termin egzaminów to 1-3 czerwca.

Myślę, że uczniowie są przygotowani do testu i powinni zdać egzamin z dobrym wynikiem. Co roku przygotowujemy wychowanków tak, żeby się mniej stresowali, a bardziej skupiali nad wykonywaniem zadań które otrzymają na teście. – twierdzi Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Szczurowej Marek Antosz. Zaznacza jednak, iż nie zawsze arkusze egzaminacyjne zmuszają uczniów do samodzielnego myślenia, a nie udzielania suchych odpowiedzi wg klucza – Do części odpowiedzi można by mieć zastrzeżenia na ile są słuszne. Zależy od arkusza, przedmiotu, a nawet roku, gdyż testy różnią się od siebie.

Wszystkim gimnazjalistom życzymy powodzenia.

ES