Nie przegap
Strona główna » Sport » Trzy złote medale Wojtka Wojdaka podczas zawodów Arena Grand Prix w Kozienicach

Trzy złote medale Wojtka Wojdaka podczas zawodów Arena Grand Prix w Kozienicach

W miniony weekend w Kozienicach (województwo mazowieckie) polscy pływacy zainaugurowali pierwsze w tym roku zmagania w zawodach z cyklu Arena Grand Prix Polski i już w pierwszym bloku z dobrej strony pokazali się zawodnicy z czołówki krajowej. Wojciech Wojdak zdobył aż trzy złote medale – 200 m stylem dowolnym- 1:48.34, 400 m dowolnym – 3:43.51, 800 m dowolnym – 7:41.06. Wojdak w samotnej walce z czasem wykazał się znakomitym tempem na dystansie 800 m stylem dowolnym, a wynik dał mu aż 889 pkt. To zapewniło zawodnikowi z Brzeska tytuł najlepszego pływaka tej imprezy.

W zawodach w Kozienicach uczestniczyła także 5 osobowa reprezentacja młodszych pływaków BOSiR Brzesko. Również oni mogą pochwalić się sukcesami w swoich kategoriach wiekowych. 

Przypomnijmy – Wojciech Wojdak od połowy stycznia 2019 r. jest zawodnikiem sekcji pływackiej AZS AWF Warszawa, gdzie trenuje m.in. pod okiem Pawła Słomińskiego oraz Macieja Certy. Do Warszawy przeniósł się ze swojego dotychczasowego klubu – BOSiR Brzesko. 

IB / megatiming.pl