Don't Miss
Home » Wiadomości » Tworkowa – jeszcze jedna sala sportowa w gminie Czchów – zdjęcia

Tworkowa – jeszcze jedna sala sportowa w gminie Czchów – zdjęcia

To już czwarta sala sportowa, którą w tym roku oddano do użytku w czchowskiej gminie. Jak stwierdził jeden z zaproszonych na uroczystość gości, fakt ten, to inwestycyjne mistrzostwo świata. Salę oddano do użytku przy Zespole Szkół w Tworkowej. Tym samym wszystkie szkoły w gminie Czchów mają podobne obiekty. Strategia rozwoju gminy, wedle której postawiono na rozwój oświaty i sportu powstała przed dziesięcioma laty. Ujęto w niej również program budowy sal sportowych przy szkołach. Wówczas jeszcze nie wiadomo było ile ich powstanie. Założono jednak maksymalny plan inwestycyjny, który zakładał powstanie takich obiektów przy wszystkich szkołach. Sala oddana do użytku w sobotę 27 października była pierwszym projektem, ale jak pokazał czas, zrealizowany został dopiero jako ostatni. Nie przeszkadza to jednak ani uczniom, ani nauczycielom, ani także mieszkańcom Tworkowej. Wszyscy jednakowo cieszą się powstania tego obiektu. Przyjęta przed laty strategia  inwestowania w człowieka i wszechstronny rozwój dziecka okazała się najlepszą z możliwych inwestycji. Jedną z najcenniejszych rzeczy, którą można podarować dziecku jest bardzo dobre wykształcenie. Już teraz wyniki gimnazjalistów z gminy są najlepsze w powiecie brzeskim i jedne z najwyższych w województwie.

W sumie wybudowano obiekty w Złotej, Domosławicach, Tymowej i Tworkowej. Koszt inwestycji wyniósł ponad 7 milionów złotych. Na ten cel pozyskano środki europejskie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego  w wysokości 2,5 miliona złotych.

W uroczystości otwarcia Sali sportowej uczestniczyli: Poseł RP Andrzej Sztorc, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys, Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ryszard Ożóg, Przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Brzyk, członek zarządu powiatu, a zarazem Sekretarz Gminy Czchów Jarosław Gurgul, Burmistrz Czchowa Marek Chudoba i jego zastępca Tadeusz Płachta, przedstawiciel Małopolskiego Kuratorium Oświaty Marek Ostrowski, radni gminy na czele z jej przewodniczącym Włodzimierzem Rabiaszem, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz jednostek organizacyjnych gminy, grono pedagogiczne Zespołu Szkół w Tworkowej, uczniowie i rodzice. Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego obiektu podziękowania złożyła Dyrektor Zespołu Szkół w Tworkowej Maria Włodarczyk.
Dodajmy że sala sportowa w takiej miejscowości jak Tworkowa nie będzie służyła tylko uczniom, ale także w godzinach pozalekcyjnych wszystkim mieszkańcom, którzy będą chcieli zadbać o swoje zdrowie i zechcą trenować różne dyscypliny sportowe.

IB

Foto. Maciej Mazur – IB