Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Uczestnicy projektu ”Jesteśmy Najlepsi” zwiększają swoją mobilność

Uczestnicy projektu ”Jesteśmy Najlepsi” zwiększają swoją mobilność

prawojazdyc3W ramach udziału w projekcie ”Jesteśmy Najlepsi” osoby bezrobotne i nieaktywne zawodowo mogą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, w tym także zdobyć w dzisiejszych czasach niemal niezbędne prawo jazdy. Czterech uczestników zdecydowało się skorzystać z tego kursu prawa jazdy kategorii B, w trakcie którego poznają zasady obowiązujące w ruchu drogowym, podstawy budowy samochodu i jego użytkowania, nauczą się udzielać pierwszej pomocy, oraz odbędą niezbędną liczbę godzin praktycznej nauki jazdy samochodem osobowym pod okiem wykwalifikowanego instruktora.

Dwóch uczestników, którzy prawo jazdy kategorii B już posiadają, zdobywa natomiast dodatkowe kwalifikacje, w postaci prawa jazdy kategorii C, uprawniającego do prowadzenia samochodu ciężarowego. Każde ukończone szkolenie zwiększa znacznie konkurencyjność naszych uczestników na rynku pracy, sprawia, że dla potencjalnego pracodawcy są atrakcyjnym kandydatem na stanowisko pracy.

Uczestnicy obydwu kursów będą mieli umożliwione w ramach projektu bezpłatne podejście do egzaminu oby zakończył się dla nich pozytywnie, uzyskaniem upragnionych uprawnień.

ug