Don't Miss
Home » Wiadomości » Urodziny najstarszej mieszkanki powiatu brzeskiego

Urodziny najstarszej mieszkanki powiatu brzeskiego

27 lipca 2012 r. sto siódme urodziny obchodziła Jadwiga Chochlińska, mieszkanka Lewniowej (gmina Gnojnik).

Ten wyjątkowy dzień jubilatka spędziła w gronie najbliższej rodziny oraz licznie przybyłych gości. Życzenia najstarszej mieszkance powiatu brzeskiego złożył między innymi wicestarosta brzeski Ryszard Ożóg.

Jadwiga Chochlińska urodziła się 27 lipca 1905 roku w Witowicach Górnych koło Nowego Sącza. Potem mieszkała w Wytrzyszczce, w okolicach Żywca i na Śląsku. Po przejściu na emeryturę przeprowadziła się do Lewniowej, gdzie po ślubie zamieszkała jej córka Ewa.

Całe życie pani Jadwigi przepełnione było ciężką pracą. Nie przepada za mięsem i wędlinami. Lubi natomiast proste potrawy, takie jak chleb z masłem. Uwielbia muzykę, a jednym z jej ulubionych wykonawców jest Marek Grechuta.

Pani Jadwiga od 1944 roku pozostaje wdową. Ma dwoje dzieci: syna Józefa i córkę Ewę. W rodzinie jest siedmioro wnucząt, 15 prawnuków i sześciu praprawnuków.

Uroczystość z okazji 107. urodzin pani Jadwigi miała niezwykle pogodny charakter. Był kosz słodyczy, urodzinowy szampan i tort, a gratulacje dostojnej jubilatce oprócz najbliższych składali: wicestarosta brzeski Ryszard Ożóg, radna Rady Powiatu Brzeskiego, a zarazem lekarz rodzinny pani Jadwigi – Ewa Cierniak-Lambert, wójt gminy Gnojnik Sławomir Paterek oraz przedstawicielka Urzędu Stanu Cywilnego w Gnojniku.

Galeria zdjęć <== 

powiatbrzeski.pl