Don't Miss
Home » Wiadomości » VI Jesienny Rajd Liścia – „Szkoła Pamięta”

VI Jesienny Rajd Liścia – „Szkoła Pamięta”

VI Jesienny Rajd Liścia – „Szkoła Pamięta”

VI Jesienny Rajd Liścia – „Szkoła Pamięta”

VI Jesienny Rajd Liścia, który na starcie zgromadził 70 harcerzy, jest organizowany przez 4 DH „Leśna Dziatwa” z PSP w Mokrzyskach. Celem imprezy jest uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu i społeczności. Dlatego w tym roku  harcerze z Mokrzysk połączyli swoją tradycję z akcją Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”, której zadaniem było min: odwiedzenie lokalnych miejsc pamięci i zgłębienie ich historii, uporządkowanie grobów i cmentarzów, zorganizowanie wycieczki patriotycznej, zapalenie zniczy w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej.

Wszystkie założone cele zostały zrealizowane dzięki 5 patrolom, które zgłosiły się do udziału w rajdzie. Druhny i druhowie z drużyn harcerskich:  „Mjr Hubala”, „Starzyńskiego”, „Gwiezdne Gryfy”, „Heliosi”, „Leśna Dziatwa” wywiązali się ze swoich obowiązków wzorowo.

Podczas rajdu każdy patrol miał do wykonania 3 zadania związane z harcerstwem (historia, terenoznawstwo, szyfry). Najlepiej poradziła sobie grupa z drużyny wędrowniczej „Helios”, zdobywając 1 miejsce. Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki, które wręczył dyrektor PSP w Mokrzyskach pan Marek Kossoń. Po gorącym poczęstunku  przygotowanym przez niezawodnych rodziców z Mokrzysk wszyscy szczęśliwi i zadowoleni po spełnieniu obywatelskiego obowiązku wrócili do swoich szkół.

Sponsorzy imprezy: rodzice, Komenda Hufca im. Mikołaja Kopernika w Brzesku, Delikatesy „Centrum”, Biedronka – Mokrzyska, piekarnia „Janina” – Wola Dębińska.

MB