Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » W projekcie „Małopolski e-Senior” są jeszcze wolne miejsca

W projekcie „Małopolski e-Senior” są jeszcze wolne miejsca

Wójt Gminy Dębno wraz z Fundacją Instytut Myśli Innowacyjnej zapraszają do wzięcia udziału w projekcie „Małopolski e-Senior”.Realizowany jest on na terenie Gminy Dębno w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, III Oś Priorytetowa Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych.

Pierwsze zajęcia odbyły się 28 grudnia 2018 roku. Przypominamy, że szkolenie skierowane jest do osób, które ukończyły 65 lat i są mieszkańcami Gminy Dębno. Udział w projekcie „Małopolski e-Senior” jest całkowicie bezpłatny. Ponadto każdy uczestnik po zakończonym szkoleniu otrzymuje tablet, na którym pracował wraz z kompletem materiałów szkoleniowych. Poziom zajęć jest dostosowywany pod konkretne grupy zajęciowe w oparciu o testy diagnostyczne. Oferowane są dwa poziomy: podstawowy i zaawansowany, przy czym realizacja poziomu zaawansowanego jest opcjonalna  i wynika z analizy umiejętności uczestników projektu.

Tego typu szkolenia są bardzo ważne, gdyż pozwalają starszemu pokoleniu nadążyć za rozwijającą się w szybkim tempie komputeryzacją. Dzięki organizowanym szkoleniom seniorzy będą mogli wykorzystywać zdobyte umiejętności w życiu codziennym, czy to załatwiając swoje sprawy przez Internet, czy też korzystając z portalów, takich jak np. Facebook, Skype – mówi wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski

Są jeszcze wolne miejsca, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

ug