Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » W sierpniu koniec przebudowy szkoły w Biadolinach Szlacheckich

W sierpniu koniec przebudowy szkoły w Biadolinach Szlacheckich

Rozpoczął się już drugi etap przebudowy i nadbudowy pomieszczeń gospodarczych w Szkole Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich na sale lekcyjne. Inwestycję wartą blisko pół milionach złotych realizuje firma BIL-BUD.

W drugim etapie tej ważnej inwestycji wykonawca ma za zadanie: dokończenie robót elewacyjnych polegających między innymi na ociepleniu budynku, wykonaniu wyprawy elewacyjnej i malowaniu, wymianie części stolarki w obrębie parteru, wykonanie prac instalacyjnych w zakresie instalacji elektrycznych (tablice elektryczne, gniazda, łączniki oświetlenie, instalacja odgromowa) oraz wykonaniu prac instalacyjnych w zakresie instalacji sanitarnych (wod. kan., c.o., wentylacja, itp.), dostarczenia i zamontowania wyposażenia nowopowstałych sal lekcyjnych i ciągów komunikacyjnych.

 – Rozbudowa tej placówki to dla nas bardzo ważna inwestycja, odpowiadająca na wskaźniki demograficzne i zmiany w systemie oświaty – tłumaczy wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski.  

Dodajmy, że koszt pierwszego etapu rozbudowy to ponad 380 tysięcy złotych. Samorząd na ten cel zdobył dofinansowanie z budżetu państwa, które wyniosło 50% poniesionych kosztów przez gminę, tj. 191 400 złotych.

ug