Nie przegap
Strona główna » Religia » W wypadku na granicy Witowic Dolnych i Wytrzyszczki zginął młody ksiądz

W wypadku na granicy Witowic Dolnych i Wytrzyszczki zginął młody ksiądz

Wytrzyszczka Śmiertelny wypadek na DK 75 2 grudnia 2019 r.

Wytrzyszczka Śmiertelny wypadek na DK 75 2 grudnia 2019 r.

W poniedziałek  2 grudnia 2019 r. około godz. 16.20 na granicy miejscowości Wtrzyszczka (gmina Czchów) oraz Witowice Dolne (gmina Łososina Dolna) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych oraz samochodu ciężarowego. W zdarzeniu zginął 29-letni ksiądz Piotr Pławecki, pochodzący z miejscowości Chomranice w gminie Chełmiec.

Na miejscu działania prowadziły służby ratownicze – w tym strażacy z JRG Brzesko, JRG 1 Nowy Sącz, OSP KSRG Czchów, OSP Jurków, OSP KSRG Łososina Dolna, OSP Rożnów, Zespół Ratownictwa Medycznego, a także Policja.

Policja i prokuratura ustalają przyczyny zdarzenia.

Ks. Piotr Pławecki przyjął diakonat w swojej rodzinnej parafii z rąk bp. Stanisława Salaterskiego. Mówił wówczas, że diakonat jest ukoronowaniem pięcioletniej formacji w seminarium.

– „Myślę, że to wystarczający czas, żeby powiedzieć Jezusowi tak. Bardzo się cieszę, że będę Mu służył w Kościele, że będę mógł głosić kazania, prowadzić nabożeństwa, błogosławić Najświętszym Sakramentem, spełniać wszystkie zadania, które spoczywają na diakonach” – mówił wtedy diakon.

Święcenia kapłańskie otrzymał w tarnowskiej katedrze z rąk bp. Andrzeja Jeża 26 maja 2018 roku. Jako hasło prymicyjne przyjął słowa „Pan moją mocą i tarczą! Moje serce Jemu zaufało (Ps 28,7)”. Pierwszą parafią ks. Piotra była Brzeźnica k. Dębicy.

 O zdarzeniu pisaliśmy szerzej w artykule Witowice Dolne / Śmiertelny wypadek na DK 75 / 2 grudnia 2019 r. <==

– Pogrążeni w bólu zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym (02,12.2019) w wypadku samochodowym zginął nasz ksiądz wikariusz Piotr Pławecki. Jutro o godzinie 19:00 w kościele odprawiona będzie msza święta i różaniec w Jego intencji. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie – czytamy na stronie Parafii p.w.św Jana Chrzciciela w Brzeźnicy koło Dębicy.

 

foto: Brzesko112.pl

IB / TGN