Don't Miss
Home » Wiadomości » Walizka edukacyjna trafiła do brzeskich policjantów

Walizka edukacyjna trafiła do brzeskich policjantów

We wtorek 19 lutego 2019 r. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste przekazanie małopolskim policjantom 33 edukacyjnych walizek narkotykowych. Walizki wyposażone są w imitację środków psychoaktywnych i przyrządów służących do ich ukrycia oraz zażywania. Będą one wykorzystywane podczas spotkań z rodzicami i nauczycielami. Zakup tych walizek był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Walizki edukacyjne trafiły do Wydziału Prewencji KWP w Krakowie oraz wszystkich komend powiatowych i miejskich Policji woj. małopolskiego – w tym do Komendy Powiatowej w Brzesku.

Każda walizka zawiera przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków. Zawiera również substancje, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju środki odurzające. Dzięki temu edukacja rodziców, pedagogów i opiekunów będzie o wiele łatwiejsza za pomocą tego narzędzia.

Gospodarzem spotkania był Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta, który podziękował Wojewodzie Małopolskiemu Piotrowi Ćwikowi oraz Wojciechowi Piechowi Sekretarzowi Województwa Małopolskiego za współpracę i zaangażowanie w działania na rzecz bezpieczeństwa.

Generał podkreślił – jak ważne w eliminowaniu zagrożeń związanych z narkomanią jest profilaktyka. Przeszkoleni w tym zakresie policjanci będą podnosić świadomość pedagogów, nauczycieli jak i rodziców – prezentując jak wyglądają poszczególne środki odurzające i akcesoria służące do ich użytku. Komendant zaznaczył, że te działania będą możliwe dzięki wsparciu finansowemu Marszałka Województwa Małopolskiego i na ręce Sekretarza Województwa Wojciecha Piecha złożył najszczersze podziękowania za zakup walizek profilaktycznych. Środki finansowe na zakup profilaktycznych walizek edukacyjnych zostały przekazane na Fundusz Wsparcia Policji przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w kwocie 50 tyś zł. Koszt zakupu jednego zestawu to blisko 1,5 tys. złotych. Generał przytoczył przy tej okazji dane na temat ilości zabezpieczonych w ubiegłym roku w Małopolsce narkotyków, tj. 35 kg amfetaminy, 1,5 kg haszyszu, 1,6 kg kokainy, 121 kg marihuany, 12800 szt ecstasy, czy ponad 7900 sztuk roślin konopi indyjskich. Czarnorynkowa wartość tych zabezpieczonych środków narkotycznych to ponad 6,8 miliona złotych.

Następnie Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik wraz z Sekretarzem Województwa Wojciechem Piechem wręczyli walizki przedstawicielom poszczególnych jednostek garnizonu małopolskiego.

Kolejno głos zabrał Piotr Ćwik, który podziękował Sekretarzowi Województwa za zaangażowanie w zakup walizek profilaktycznych, które wpłynął na poprawę świadomości rodziców i ich dzieci w zakresie przestępstw związanych z narkomanią.

Sekretarz Województwa Wojciech Piech, który na dzisiejszej uroczystości reprezentował Marszałka Województwa Małopolskiego podkreślił, że tylko dobra współpraca przedstawicieli poszczególnych urzędów owocuje skutecznością i efektywnością naszych wspólnych działań. Zakup walizek to pomoc w dalszej pracy profilaktycznej przeszkolonych w tym zakresie funkcjonariuszy. Sekretarz podziękował za zaangażowanie policji w trosce o bezpieczeństwo społeczeństwa.

Uroczystość zakończył nadinsp.dr Krzysztof Pobuta, który jeszcze raz podziękował Sekretarzowi Województwa Wojciechowi Piechowi za zakup walizek profilaktycznych. Podziękował także Marcinowi Kosmali – głównemu specjaliście ds. profilaktyki z Wydziału Prewencji KWP w Opolu, który przeszkolił dzisiaj 50 policjantów z różnych jednostek Policji woj. małopolskiego z metodyki prowadzenia zajęć z wykorzystaniem nowo zakupionego sprzętu.

Galeria zdjęć <==

KPP Brzesko