Don't Miss
Home » Wiadomości » Weekendowy Dzień Dziecka w Gminie Dębno / zdjęcia

Weekendowy Dzień Dziecka w Gminie Dębno / zdjęcia

W ubiegły weekend przypadał 1 czerwca, który obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji w gminie Dębno zostały zaplanowane różne imprezy przygotowane z myślą o najmłodszych tak, aby razem mogli świętować swoje radosne święto.

– Wszyscy jesteśmy dziećmi, także cieszę się, że Dzień Dziecka jest tak hucznie obchodzony na terenie naszej gminy i dziękuję bardzo serdecznie rodzicom, którzy przyszli ze swoimi pociechami, aby w tym dniu razem brać udział. Zapraszam ponownie za rok.- tak podsumowuje niedzielne wydarzenie wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Niedźwiedza

W sobotę, w Niedźwiedzy odbyła się czwarta edycja imprezy plenerowej z okazji Dnia Dziecka, podczas której miał miejsce m.in. zorganizowany przez Klub Sportowy „Snajper” Turniej Strzelecki. W zawodach wzięło udział liczne grono dzieci, które rywalizowały ze sobą w trzech kategoriach wiekowych. Najlepsi strzelcy w każdej z kategorii otrzymali od Wójta Gminy Dębno pamiątkowe puchary.

Biadoliny Szlacheckie

Koło Gospodyń Wiejskich w Biadolinach Szlacheckich, przy współpracy z Dębińskim Centrum Kultury i Radą Sołecką przygotowały w Wiejskim Domu Ludowym w Biadolinach Szlacheckich dla dzieci zabawę. Program zawierał m.in. spektakl teatralny pt. „Piraci i wyspa skarbów” w wykonaniu Teatru Blaszany Bębenek oraz liczne atrakcje.

Wola Dębińska

Rada Rodziców, Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Woli Dębińskiej, Sołtys wraz z Radą Sołecką przy współudziale Dębińskiego Centrum Kultury przygotowały piknik z okazji Dnia Dziecka, podczas którego odbyło się wiele konkurencji zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych. W czasie pikniku miał miejsce pokaz Pierwszej Pomocy w wykonaniu druhów z OSP Wola Dębińska oraz pokaz druhów z OSP Dębno. W ciągu dnia odbywały się liczne konkurencje sportowe dla dzieci i dorosłych. Fundatorem pucharu za I miejsce w konkurencji Strongman był Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa ufundował puchar za I miejsce w turnieju piłki nożnej, Sołtys Woli Dębińskiej Kazimierz Roczniak ufundował puchar w konkurencji rzut podkową, a Pani dyrektor PSP w Woli Dębińskiej Agata Jankowska i Rada Rodziców ufundowali puchar w konkurencji wbijanka drwala. Najmłodsi mogli korzystać z dmuchańców, ogrom radości dostarczyła możliwość przejażdżki kucykiem i wozem cygańskim. Smaku całej imprezie dodał kiermasz ciast.

Łysa Góra

Ochotnicza Straż Pożarna Łysa Góra w dniu 1 czerwca zaprosiła wszystkie dzieci wraz ze strażakami na Dzień Dziecka obchodzony w amfiteatrze Krakus. W programie była m.in. inscenizacja pt. „Szewczyk Dratewka”, a także liczne konkursy z nagrodami i zabawy dla dzieci. Wcześniej, w godzinach od 9:00 do 13:00 odbyła się kolejna akcja krwiodawstwa organizowana przez HSK Krakus Łysa Góra.

Dębno

Główne obchody Gminnego Dnia Dziecka miały miejsce w niedzielę, 2 czerwca, kiedy to na boisku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie dzieci z terenu całej gminy mogły bezpłatnie korzystać z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. Dmuchana zjeżdżalnia i zamek dostarczyły wiele radości. Ponadto dzieci mogły przyozdobić swoje buzie kolorowymi rysunkami, wykonywanymi przez animatorki, które spełniały życzenia małych, ale jakże wymagających klientów. Na „Orliku” odbywały się gry i zabawy sportowe, w których za uczestnictwo każdy uczestnik otrzymywał pamiątkowy medal.

Ochotnicza Straż Pożarna Dębno przyjechała wozem strażackim, najmłodsi mogli usiąść za kierownicą wozu, przymierzyć kask i zobaczyć wyposażenie, z którego korzystają strażacy w czasie akcji. Ponadto OSP Dębno przygotowała krótki pokaz strażacki, w czasie którego zaprezentowane zostało, jak bardzo niebezpieczne może się okazać zapalenie tłuszczu na patelni.

Na Gminnym Dniu Dziecka obecni byli również funkcjonariusze Policji, którzy przygotowali dla dzieci różne prelekcje dotyczące bezpieczeństwa i konkursy z nagrodami. Na placu przy szkole pojawiła się również policyjna maskotka.

Każde dziecko biorące udział w Gminnym Dniu Dziecka otrzymało talony na darmowy poczęstunek, tj. na lody, napój oraz na kiełbaskę z grilla. W czasie trwania imprezy najmłodszym wręczane były również kolorowe balony. Podczas Gminnego Dnia Dziecka Koło Gospodyń Wiejskich z Dębna zaprezentowało swoje wypieki i potrawy, które mieszkańcy chętnie kosztowali.

 

Galeria zdjęć <==

gminadebno.pl