Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Wiceminister Marcin Ociepa w Zakliczyńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej

Wiceminister Marcin Ociepa w Zakliczyńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej

Wiceminister Przedsiębiorczości i Technologii Marcin Ociepa obejrzał Zakliczyńską Strefę Aktywności Gospodarczej, w tym działającą od niedawna na jej terenie firmę – InduComp. Zadeklarował też rządowe wsparcie dla wprowadzanych przez samorząd gminy Zakliczyn innowacyjnych rozwiązań.

Firma InduComp, z której działalnością zapoznał się wiceminister Marcin Ociepa, wybudowała niedawno w Zakliczynie zakład produkcyjny i wyposażyła go w niezbędny sprzęt do produkcji materiałów przemysłowych. Wartość inwestycji to około 7 mln zł.

InduComp zajmuje się przetwarzaniem tworzyw sztucznych – materiałów w dowolnych rozmiarach od jumbo roll po konkretną specyfikację klienta. Odbiorcami są głównie rynki motoryzacyjne i budowlane. Obecnie firma jest w trakcie certyfikacji. Stara się o dotację na rozwój z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Marzeniem właściciela jest wejście na rynki zagraniczne.

Wiceminister Marcin Ociepa był pod dużym wrażeniem działań burmistrza Dawida Chrobaka w kierunku wspierania przedsiębiorczości oraz innowacji. Z inicjatywy burmistrza w Zakliczynie powstało Forum Przedsiębiorczości, obniżone zostały podatki lokalne i wprowadzono ułatwienia dla zakładających działalność gospodarczą. Wkrótce po zakliczyńskiej gminie jeździł będzie elektryczny autobus. Gmina Zakliczyn uhonorowana została tytułem „Gmina przyjazna inwestorom”.

– W samorządach musi być szacunek dla przedsiębiorców. Gminy mogą piękne foldery drukować, ale co z tego skoro przedsiębiorcy się wyprowadzają – mówił wiceminister Marcin Ociepa. – Zakliczyn jest pozytywnym przykładem właściwego podejścia do inwestorów, do przedsiębiorczości. Będziemy wspierać działania tutejszego samorządu wprowadzającego wiele innowacyjnych rozwiązań. Polityka tego rządu jest taka, aby nie tylko wspierać wielkie aglomeracje, które inwestycjami są przesycone, ale przede wszystkim mniejsze ośrodki. Zwłaszcza takie, które chcą na swoim terenie tworzyć przyjazny klimat dla powstawania nowych miejsc pracy.

Dodajmy, że Zakliczyńska Strefa Aktywności Gospodarczej jest podstrefą Krakowskiego Parku Technologicznego. Wraz z wiceministrem M. Ociepą w Zakliczynie obecny był przewodniczący Rady nadzorczej KPT Stanisław Bukowiec.

um

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl