Don't Miss
Home » Sport » Windsor 2016: Brązowy medal Wojtka Wojdaka!

Windsor 2016: Brązowy medal Wojtka Wojdaka!

Mamy świetną wiadomość – Wojciech Wojdak zdobył brązowy medal mistrzostw świata w pływaniu w kanadyjskim Windsorze na krótkim basenie w rywalizacji na 1500 metrów stylem dowolnym.  Zwyciężył Koreańczyk Taehwan Park (14:15.51), a srebro zdobył Włoch Gregorio Paltrinieri (14:21.94). Co warto podkreślić – jest to pierwszy medal Wojtka w seniorskiej imprezie międzynarodowej.

W półfinałach Wojtek  zakończył eliminacje na najdłuższym dystansie stylem dowolnym z czwartym czasem (14:31.06). Do finałowej rywalizacji w tej konkurencji, przystąpił na torze numer sześć.

8. Gabriele Detti Włochy 14:39.34

Przypomnijmy – w nocy z wtorku na środę polskiego czasu Wojciech Wojdak zajął czwarte miejsce w finale czempionatu globu w Windsor na dystansie 400 m stylem dowolnym, tracąc do trzeciego zawodnika na mecie zaledwie ćwierć sekundy.

Po zakończeniu Igrzysk w RIO Wojtek Wojdak (pochodzący z Maszkienic, Gmina Dębno) wznowił treningi na brzeskim basenie pod okiem Marcina Kacera.