Nie przegap
Strona główna » Sport » Wojciech Wojdak będzie pływał w Klubie Sportowym AZS-AWF Warszawa

Wojciech Wojdak będzie pływał w Klubie Sportowym AZS-AWF Warszawa

Wojciech Wojdak zawodnikiem sekcji pływackiej AZS AWF Warszawa – taka informacja pojawiła się we wtorkowy wieczór 15 stycznia 2019 r. na profilach facebookowych AZS AWF Warszawa oraz Wojtka Wojdaka. Zawodnik trenuje w Warszawie od poniedziałku.

Przed nim nowe wyzwania. Z nowym zapleczem ma jak sam podkreśla realną szansę aby z sukcesami przygotować się do Mistrzostw Świata w Korei Południowej oraz Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

– Po długim namyśle zdecydowałem się pływać w klubie AZS-AWF Warszawa pod okiem trenerów – Pawła Słomińskiego oraz Macieja Certy. Czeka mnie zupełnie nowa jakość treningów, doskonali sparingpartnerzy, pełen sztab medyczny oraz przede wszystkim dodatkowa motywacja do działania – napisał na swoim profilu Wojtek Wojdak.

Ostatnie lata, gdy Wojtek powrócił do Brzeska wiązały się z bardzo dużym wysiłkiem i niemałymi komplikacjami – przez kilka sezonów dojeżdżał po 250 km dziennie na dwa treningi z Brzeska do Dębicy aby pływać tam na basenie olimpijskim. Dużym wsparciem dla Wojtka był jego dotychczasowy trener –  Marcin Kacer. Wysiłek ten był jednak nagrodzony dużymi sukcesami. Warto tu wspomnieć m.in. o jednym z jego największych sukcesów w dotychczasowej karierze pływackiej – w 2017 r. na mistrzostwach świata w Budapeszcie zdobył srebrny medal w konkurencji 800 m stylem dowolnym i czasem 7:41,73 o ponad cztery sekundy poprawił własny rekord Polski. 

Życzymy kolejnych sukcesów!

IB / fb: AZS AWF Warszawa / fb: Wojtek Wojdak