Don't Miss
Home » Wiadomości » Wpisz się w Małopolskę!

Wpisz się w Małopolskę!

I uzyskaj dofinasowanie na inicjatywę lokalną w 2019 roku, w ramach konkursu Fundusz Inicjatyw Społecznych (FIO) Małopolska Lokalnie Południe.

Wraz z końcem roku zamykamy tegoroczną edycję FIO Małopolska Lokalnie Południe. 10 grudnia, w hotelu Heron nad jeziorem Rożnowskim odbyła się Gala finałowa konkursu. Wzięli w niej udział włodarze gmin regionów oraz reprezentanci organizacji i grup nieformalnych biorących udział w konkursie. W 2018 roku zrealizowanych zostało 73 projektów, których celem było wspólne działanie na rzecz rozwoju i wzmacniania społeczności lokalnych. Podczas Gali odbył się także finał plebiscytu na najciekawszą inicjatywę pod hasłem: „Pokaż, Opowiedz, Zainteresuj!” Wygrał projekt „Teatralne Ożywienie Strażnicy – Płomienie Kultury” z powiatu myślenickiego. Wszystkie zgłoszone do plebiscytu prezentacje można oglądnąć na stronie http://www.malopolskalokalnie.org.pl/

Z powiatu brzeskiego dofinansowane zostały dwie inicjatywy: stowarzyszenie „Gałęziówka Zacisze” zorganizowało warsztaty ceramiczne i piekarnicze dla osób niepełnosprawnych a grupa nieformalna „Czchowska grupa Śpiewacza” zakupiła brakujące gorsety do strojów regionalnych.

FIO Małopolska – Lokalnie Południe jest programem skierowanym do młodych organizacji pozarządowych, które działają nie dłużej niż 30 miesięcy oraz grup nieformalnych i samopomocowych. W praktyce, oznacza to, że wystarczą tylko trzy osoby, które chcą wspólnie coś zmienić lub zorganizować w swoim najbliższym otoczeniu, aby mogły złożyć wniosek o dofinansowanie. Małe granty, prosty sposób rozliczenia, szkolenia pomagające w pisaniu i rozliczaniu wniosków – wszystko to, ma za zadanie ułatwić realizację pomysłów oraz być tym pierwszym krokiem na drodze do sformalizowania się grupy.

Jak się zgłosić do konkursu w 2019 roku? Wystarczy skontaktować się ze swoim regionalnym operatorem i tam wskażą dalszą ścieżkę, w zależności od tego czego oczekujemy i jakie mamy doświadczenie. FIO Małopolska Lokalnie – Południe jest podzielone na 4 subregiony. Operatorem Subregion 3 – miasta Tarnów, powiatu tarnowskiego oraz brzeskiego jest Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych (MilA).

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kontaktu fio@mila.org.pl oraz na stronę projektu http://malopolskalokalnie.pl/poludnie.

Projekt współfinansowany z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz z Województwa Małopolskiego.

IO Działaj Lokalnie Małopolska

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

MATERIAŁ SPONSOROWANY

Żywność w UE – Czesław Siekierski

Żywność w UE – Czesław Siekierski(materiał sponsorowany)

Opublikowany przez Informator Brzeski Wtorek, 18 grudnia 2018