Don't Miss
Home » Wiadomości » Wybrano najlepszych

Wybrano najlepszych

DSC_5004W ostatnim tygodniu listopada zakończyła się XVI edycja plebiscytu na „Najpopularniejszego Wójta i Burmistrza Małopolski”. W tegorocznym wydaniu głosowania organizowanego przez „Gazetę Krakowską” oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolskich zgłoszono 60 wójtów i 35 burmistrzów. Spośród nich, decyzją mieszkańców społeczności lokalnych wybrano laureatów: 10 wójtów, którym wręczono Witosowe Kapelusze i 5 burmistrzów nagrodzonych honorowymi insygniami władzy.

Podczas gali w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie najbardziej cenionych przez mieszkańców gospodarzy gmin nagrodzili: Grzegorz Lipiec z zarządu województwa, wiceprzewodniczący sejmiku województwa i jednocześnie przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski Kazimierz Barczyk oraz redaktor naczelny Gazety Krakowskiej, Wojciech Harpula.

Witosowe Kapelusze, czyli nagrody dla najpopularniejszych wójtów odebrali: Marek Jamborski (Kocmyrzów-Luborzyca), Leszek Skowron (Korzenna), Antoni Karlak (Jabłonka), Marcin Kiwior (Skrzyszów), Sławomir Paterek (Gnojnik), Janusz Kwaśniak (Borzęcin), Marian Zalewski (Szczurowa), Janusz Potaczek (Niedźwiedź), Mariusz Palej (Rzezawa) oraz Arkadiusz Mikuła (Lisia Góra).

Honorowe insygnia władzy, czyli nagrody dla najpopularniejszego burmistrza otrzymali: Adam Adamczyk (Trzebinia), Wacław Ligęza (Bobowa), Artur Kozioł (Wieliczka), Zbigniew Mączka (Radłów) oraz Tomasz Siemek (Alwernia).

Jednym z laureatów został Sławomir Paterek, Wójt Gminy Gnojnik. Nagroda jest dla mnie powodem do dumy i dowodem uznania polityki, którą prowadzi gmina. Staramy się realizować swoje zadania na wszystkich płaszczyznach, na których funkcjonuje gmina. Jak widać to przekłada się na uznanie nie tylko dla mnie, ale wszystkich, którzy związani są z samorządem – mówił Sławomir Paterek, Wójt Gminy Gnojnik.

Pomoc współpracowników docenił również Wójt Gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak – To wyróżnienie chciałem dedykować moim mieszkańcom. Dedykują je również wszystkim tym, którzy ze mną na co dzień współpracują. Nie byłoby sukcesu gminy Borzęcin, gdyby nie praca zespołowa – dziękował włodarz – Pełnienie funkcji Wójta, Burmistrza to służba. Mamy tego świadomość i staramy się zaspokoić potrzeby mieszkańców tak, aby ludziom w naszych gminach żyło się lepiej – mówił w trakcie odbierania dyplomu.

Wśród tegorocznych laureatów znalazł się nagradzany w każdej dotychczasowej edycji plebiscytu Marian Zalewski. Wójt gminy Szczurowa jest posiadaczem kompletu 16 Witosowych Kapeluszy – Razem z plebiscytem dotrwałem do emerytury. To wyróżnienie należy się nie tylko mnie, ale wszystkim moim współpracownikom, z którymi razem walczymy o dobro naszej gminy – twierdzi wójt Marian Zalewski.

Wójtowie oraz Burmistrzowie wraz z odebraniem nagrody nie zamierzają spocząć na laurach. Wraz z początkiem nowego roku rozpoczynają kolejne inwestycje – W przyszłym toku planujemy kontynuację budowy sali gimnastycznej w Biesiadkach. Mam nadzieję, iż wspólnie z Powiatem będziemy realizować duże inwestycje, takie jak odbudowa drogi Gnojnik – Gosprzydowa w stronę Lipnicy Murowanej w ramach tzw. ,,schetynówki”. Planujemy przygotowanie dokumentacji dla budynku wielofunkcyjnego w Uszwi, gdzie ma się znaleźć przedszkole, świetlica i biblioteka. Obecny budynek ma już ponad 100 lat, kilka razy był zalewany i też już nie do końca spełnia wymogi sanitarne. Zamierzamy także przygotowanie dokumentację na wodociąg, aby kontynuować kanalizowanie i wodociągowanie Gminyplanuje Wójt Sławomir Paterek.

IB

Foto. Maciej Mazur