Don't Miss
Home » Wiadomości » Zagłosujesz? Ankieta aktywności wyborczej 2019

Zagłosujesz? Ankieta aktywności wyborczej 2019

Znamy termin wyborów parlamentarnych

Znamy termin wyborów parlamentarnych

To już ostatnia ankieta przed zaplanowanymi na najbliższą niedzielę wyborami parlamentarnymi w których oddamy głosy na swoich kandydatów do Sejmu i Senatu. 

Nasza redakcja zaprasza do przedstawienia swojej aktywności wyborczej. prosimy o odpowiedź czy wybierają się Państwo do głosowania. Ankieta znajduje się poniżej.

Decyzja podjęta w niedzielę na pewno wpłynie na kształt tego co będzie działo się w Polsce w kolejnych latach. Równocześnie udział w głosowaniu to nasz obywatelski obowiązek. Dlatego do zobaczenia przy utnie wyborczej.

Przypominamy – każdy kto chce oddać głos powinien zabrać ze sobą do lokalu wyborczego ważny dokument tożsamości ze zdjęciem np. dowód osobisty lub prawo jazdy. Po złożeniu podpisu na spisie wyborców otrzymasz dwie karty do głosowania – jedną w wyborach do Sejmu i drugą w wyborach do Senatu.

W okręgu do Sejmu RP nr 15 w skład którego wchodzą powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski i wielicki; miasto na prawach powiatu: Tarnów wybranych zostanie 9 posłów.

W wyborach do Senatu w okręgu nr 35 Tarnów obejmującym Tarnów oraz powiaty: dąbrowski, tarnowski wybrany zostanie 1 senator. Z kolei w okręgu nr 34 Bochnia obejmującym powiaty bocheński, brzeski, proszowicki, wielicki zostanie również wybrany 1 senator.

Obwodowe lokale wyborcze będą otwarte w niedzielę 13 października 2019 roku od godz. 7.00 rano do 21.00.

  [poll id=”102″]

 

IB