Don't Miss
Home » Wiadomości » Zagrożenie pod Bocheńcem – OSP Jadowniki / zdjęcia

Zagrożenie pod Bocheńcem – OSP Jadowniki / zdjęcia

Zdjecie-002721 stycznia 2013 roku około godziny 15:25 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzesku zadysponował jednostkę OSP Jadowniki do usunięcia połamanych konarów na drodze powiatowej w górnym odcinku ulicy Podgórskiej w Jadownikach.

Do zdarzenia wyjechał w pełnej obsadzie średni wóz bojowy OSP Jadowniki.
Na miejscu stwierdzono, iż na jezdni znajdują się połamane konary drzew, które tarasowały przejazd. Konary złamały się pod naporem marznącej mżawki padającej od rana. Konieczne było użycie pilarki spalinowej. Zaledwie chwilę po usunięciu zagrożenia zostaliśmy skierowani do kolejnego tego typu zdarzenia w miejscowości Okocim.

Przy ulicy Zagrody na odcinku około 100 metrów droga zatarasowana była przez niewielkich rozmiarów drzewa. Do pomocy przybył po chwili zastęp z miejscowej OSP Okocim. Działania trwały w sumie około dwóch godzin.

Nie obyło się również bez uszkodzeń linii energetycznych. Najwięcej  szkód na terenie powiatu było odnotowanych w naszej gminie. W ciągu dnia część mieszkańców Brzeska, Jadownik, Sterkowca, Mokrzysk, Jasienia, Okocimia i Poręby Spytkowskiej pozbawiona została dostaw energii elektrycznej. W sumie około 1000 mieszkańców gminy dotkniętych zostało brakiem prądu. Na szczęście do godzin wieczornych pracownicy Zakładu Energetycznego usunęli większość awarii. Jest nadzieja, że najgorsze już za nami.

Galeria zdjęć <==

 

OSP Jadowniki