Don't Miss
Home » Region » Zakliczyn ma plac targowy z prawdziwego zdarzenia

Zakliczyn ma plac targowy z prawdziwego zdarzenia

Targowica „Mój Rynek” – tak nazywa się plac targowy w Zakliczynie, który oficjalnie otwarty został w środę 19 grudnia z udziałem Anny Pieczarki z Zarządu Województwa Małopolskiego. Lokalni producenci w komfortowych warunkach będą mogli tam sprzedawać m.in. produkty rolno-spożywcze oraz ekologiczną żywność na specjalnie oznakowanych stoiskach. Przebudowa targowiska przy ul. Grabina kosztowała prawie 1,2 mln zł, a przeszło pół miliona zł to dotacja unijna – z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

– Ta inwestycja to kolejne nasze przedsięwzięcie w kierunku umacniania pozycji Zakliczyna jako handlowej stolicy Pogórza – mówił Dawid Chrobak, burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn.

Wraz z nim przecięli wstęgę, oficjalnie inaugurując działalność placu targowego m.in. Pani Marszałek Anna Pieczarka z Zarządu Województwa Małopolskiego, etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Tomasz Stelmach, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Irena Kusion oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Zakliczynie – Stanisław Nadolnik i Henryk Lasota. Targowisko poświęcił proboszcz parafii pw. Św. Idziego Opata w Zakliczynie ks. Paweł Mikulski.

Zbudowana została kompletna infrastruktura handlowa i usługowa. Na utwardzonym placu wyznaczonych zostało 88 stoisk handlowych. Większość jest pod zadaszeniem.

Plac podzielony jest na strefy handlowe z asortymentem owocowo-warzywnym, ogrodniczym, dla hodowców (zboża na karmę, pasza dla zwierząt), jest też miejsce z wagą do sprzedaży żywnych zwierząt.

Wykonana została ponadto droga dojazdowa z chodnikiem oraz urządzony został parking dla samochodów.

Targowisko wyposażone zostało w odpływy wody deszczowej, sanitariaty, wykonane zostały przyłącza do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Będzie mogło funkcjonować przez cały rok i będzie ogólnodostępne.


um

Fot. Maciej Mazur

MATERIAŁ SPONSOROWANY

Żywność w UE – Czesław Siekierski

Żywność w UE – Czesław Siekierski(materiał sponsorowany)

Opublikowany przez Informator Brzeski Wtorek, 18 grudnia 2018