Polska Orkiestra Muzyki Filmowej, Agnieszka Chylińska, Kali, Patrycja Markowska i zespół Perfect. W towarzystwie takich gwiazd minął weekend kończący V Dni Gminy Borzęcin. W ich trakcie świętowano jubileusze: 20-lecia pracy artystycznej Agnieszki Chylińskiej, 20-lecia istnienia radia RDN Małopolska oraz 650-lecie lokacji Borzęcina i Przyborowa, a także okrągłą rocznicę Borzęckiego Święta Grzyba, które przez dziesięć lat swego istnienia stało się jedną z największych imprez plenerowych w Małopolsce. Nie inaczej było w tym roku. Doskonałe koncerty z różnorodną muzyką, turnieje, konkursy dla drużyn sołeckich i dla dzieci, pokazy i… grzyby, które niepodzielnie królują w borzęcińskich lasach, więc w obfitości wystąpiły na scenie oraz we wspaniałych potrawach, przygotowanych przez gospodarstwa agroturystyczne. Krótko mówiąc: uczta kulturalna, muzyczna i kulinarna dla tysięcy mieszkańców i gości.
– Dni Gminy Borzęcin upłynęły w znakomitej atmosferze – przyznaje Piotr Kania, dyrektor ośrodka kultury w Borzęcinie. – Rekordy frekwencyjne praktycznie przy wszystkich koncertach, również rekord finansowy, jeżeli chodzi o podsumowanie całej imprezy. Trochę nastroje zepsuła nam niedzielna pogoda i to, że spadło sporo deszczu. Podsumowując jednak całe Dni Gminy Borzęcin można powiedzieć, że wypadły one rewelacyjnie. Znakomite koncerty gwiazd z najwyższej muzycznej półki, profesjonalne spektakle teatralne i muzyczne (orkiestra symfoniczna) spowodowały, że w imprezach uczestniczyło mnóstwo osób nie tylko z Borzęcina, z regionu Brzeska, Tarnowa, ale również spoza tego regionu. Koncerty przyciągające wielotysięczną publiczność wymagają oczywiście wielkiej organizacji, mnóstwo przygotowań, w których uczestniczy wiele osób, ale także sporo środków finansowych. Stąd mój ukłon w stronę władz samorządowych gminy Borzęcin wójta Janusza Kwaśniaka, radnych rady gminy, którzy rozumieją, że nie tylko inwestycje w drogi, kolejne budynki, place zabaw są ważne – choć tych inwestycji jest mnóstwo na terenie gminy Borzęcin, ale także stawiają na rozwój kulturalny mieszkańców, który jest równie ważny w rozwoju miejscowości.
Dyrektor Kania zwrócił też uwagę na udział wielu ludzi pomagających przy organizacji imprezy.
– Bez zaangażowania wielu organizacji i osób których nie sposób z imienia i nazwiska tu wymienić taka impreza nie mogłaby się odbyć. Słowa podziękowania kieruję w stronę wszystkich moich współpracowników, a szczególnie tych, którzy pracowali nad jej przygotowaniem od dłuższego już czasu, pracowników urzędu gminy, techników odpowiedzialnych za sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy, zabezpieczających porządek na parkingach i w ich okolicach strażaków ochotników, ale i tych zawodowych dbających o bezpieczeństwo pożarowe, służby medycznej, ochrony i policjantów. Łącznie to ponad 220 osób! Dziękuję także wszystkim sponsorom. Nas organizatorów cieszą szczególnie pozytywne opinie uczestników imprezy, ale także występujących artystów zachwyconych imprezą i jej organizacją, co jest wynikiem pracy wszystkich wspomnianych osób i instytucji. To także sukces mieszkańców Borzęcina i borzęcińskiej gminy, która dzięki licznym wydarzeniom od wielu lat jest w kręgu zainteresowań znacznej części mieszkańców regionu.
—
ug
Foto. Maciej Mazur
Jak tu takiej gminy nie lubić chyba im wypowiemy wojnę i sie zaraz poddamy