Nie przegap
Strona główna » Sport » Zimowy finał „Akademii na konnym szlaku”

Zimowy finał „Akademii na konnym szlaku”

DSC_4491a1Zakończył się zimowy wypoczynek młodych pasjonatów jazdy konnej uczestniczących w projekcie realizowanym przez stowarzyszenie Vesna pn. „Akademia Młodych Pasjonatów – na konnym szlaku”. Projekt wspierany finansowo przez Gminę Gnojnik trwał 10 dni.

Niezapomnianych wrażeń dostarczyły zajęcia w siedzibie cyrku Safari, podczas których, dzięki gościnności Państwa Słowików, młodzi pasjonaci nie tylko dokarmiali zwierzęta, ale także mieli możliwość przejażdżek na wielbłądach, kucykach i koniach.

Kolejne dni to intensywna nauka jazdy konnej pod opieką instruktorów w stadninie gospodarstwa agroturystycznego Państwa Gałęziowskich w Uszwi. Tu młodzi adepci jazdy konnej oporządzali konie, uczyli się podstawowych zasad postępowania z tymi zwierzętami i na grzbietach Fiordów przemierzali konne szlaki. Nie zabrakło także przejażdżek powozami zorganizowanych przez właściciela stadniny. Były też zajęcia survivalowe prowadzone przez wyspecjalizowanego instruktora.

Na finał zimowego wypoczynku Akademia Młodych Pasjonatów gościła w Bacówce „Biały Jeleń” w Iwkowej, gdzie oprócz przejażdżek na koniach maści Arab, było prawdziwe i niezapomniane białe szaleństwo. Lepienie bałwana, bitwa na śnieżki i ognisko w śniegu to wymarzony finał ferii miłośników aktywnego wypoczynku. Śnieżną zabawę uwiecznił na zdjęciach instruktor Jacek Piotrowski.

Opiekunami na zimowisku były instruktorki: Ewa Rusin, Anita Linca, Anna Malaga i Karina Wiśniowska. Instruktorzy jazdy konnej to Jacek Piotrowski i Adam Dobrzański. Zajęcia z profilaktyki uzależnień i survivalu prowadził Gabriel True. Nad sprawnym przebiegiem zaplanowanych działań czuwała koordynatorka projektu Anna Stolarczyk.

Galeria zdjęć <==

Bożena Malaga-Wrona