Nie przegap
Strona główna » Sport » Złote medale Wojciecha Wojdaka w Olsztynie!

Złote medale Wojciecha Wojdaka w Olsztynie!

W środę 15 maja 2019 r. rozpoczęły się pływackie mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w Olsztynie. Do Aquasfery zjechała krajowa czołówka, która stoczyła walkę o medale i miejsca w kadrze na międzynarodowe zawody – w tym czempionat globu w koreańskimGwangju. Tak naprawdę to właśnie teraz rozpoczyna się droga pływaków do igrzysk olimpijskich w Tokio.

– W czwartek 16 maja przepustkę na mistrzostwa świata w Gwangju na dystansie 1500 m stylem dowolnym Wojciech Wojdak zdobył w naprawdę dobrym stylu. Reprezentant AZS AWF Warszawa szczęśliwie pokonał dystans 1500m stylem dowolnym jedną setną sekundy poniżej piętnastu minut, notując trzynasty w tym sezonie wynik na listach światowych – 14:59.99. Ponad szesnaście sekund stracił do niego drugi na mecie Krzysztof Pielowski – relacjonuje serwis megatiming.pl.

Kolejnym dystansem, na którym prawo startu wywalczył sobie w Gwangju Wojdak okazało się być 400m stylem dowolnym. 17 maja w piątkowym finale zawodnik klubu ze stolicy bez problemów zwyciężył zmagania z czasem 3:47.89. Skład podium dopełnili Filip Zaborowski i Bartłomiej Koziejko.

Przypomnijmy – Wojciech Wojdak od połowy stycznia 2019 r. jest zawodnikiem sekcji pływackiej AZS AWF Warszawa, gdzie trenuje m.in. pod okiem Pawła Słomińskiego oraz Macieja Certy. Do Warszawy przeniósł się ze swojego dotychczasowego klubu – BOSiR Brzesko. 

IB / fb: Wojciech Wojdak / megatiming.pl