Don't Miss
Home » Wiadomości » Zmarł ks. Czesław Jarosz, Wikariusz Parafii Narodzenia NMP w Borzęcinie

Zmarł ks. Czesław Jarosz, Wikariusz Parafii Narodzenia NMP w Borzęcinie

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci Ks. mgr Czesława Jarosza. W naszej pamięci pozostanie jako Gorliwy i Serdeczny Kapłan, Wspaniały Wychowawca młodzieży, uczynny i chętnie niosący pomoc innym.

Samorząd Gminy Borzęcin wraz z pracownikami Urzędu i podległych jednostek łączy się w żalu i modlitwie ze Wspólnotą  Parafialną i Rodziną Zmarłego.

Wieczne Odpoczywanie, Racz Mu Dać Panie…

Uroczystości żałobne w piątek:

14.00 Wprowadzenie ciała do kościoła Narodzenia NMP w Borzęcinie.

17.30 Różaniec za zmarłego ks. Czesława.

18.00 Msza żałobna

Uroczystości pogrzebowe w sobotę:

11.00 Pogrzeb śp. ks. Czesława, Okulice. Ciało śp. Zmarłego zostanie złożone na okulickim cmentarzu parafialnym.

Ks. Czesław Jarosz urodził się 1 marca 1971 roku w Krakowie. Jego parafią rodzinną były Okulice. Po ukończeniu szkoły podstawowej kontynuował naukę w Technikum Mechanicznym w Bochni. W roku 1991 zdał egzamin dojrzałości. Następnie wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk biskupa Józefa Życińskiego 17 maja 1997 roku, w Bazylice Katedralnej w Tarnowie. Jako wikariusz pracował najpierw w parafii Siedliska k. Bobowej – od 28 sierpnia 1997 roku. Kolejną placówką duszpasterską, gdzie został skierowany 26 sierpnia 2000 roku była parafia pw. Narodzenia NMP w Borzęcinie. Pracował tam jako wikariusz parafialny. Pełnił również do 2003 roku funkcję duszpasterza młodzieży i wicenotariusza ds. łączności w dekanacie Szczepanów. Z funkcji dekanalnych musiał zrezygnować z powodu choroby.

za www.borzecin.pl

foto. http://www.parafia-borzecin.pl/