Don't Miss
Home » Wiadomości » 10 lat „Odblaskowej Szkoły” w Szczepanowie

10 lat „Odblaskowej Szkoły” w Szczepanowie

10 lat „Odblaskowej Szkoły” w Szczepanowie

10 lat „Odblaskowej Szkoły” w Szczepanowie

Troska o bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły jest jednym z bardzo ważnych zadań realizowanych przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Bohaterów Westerplatte w Szczepanowie. Promowanie bezpiecznych zachowań na drodze ma bezpośredni związek z udziałem naszej szkoły w małopolskim konkursie „Odblaskowa Szkoła”.

W ramach akcji przeprowadzono różnego rodzaju działania, m.in. spotkanie z Policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, a także liczne  konkursy i konkurencje sportowe. Ponadto zorganizowano Happening, w ramach którego nasi uczniowie przemaszerowali ulicami Szczepanowa z przygotowanymi przez siebie transparentami promującymi ideę noszeni odblasków, co spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Przeprowadziliśmy również akcje w śród seniorów naszej miejscowości w celu uświadomienie im jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmroku.

„Odblaskową Szkołą” nie jesteśmy tylko w czasie trwania konkursu ale przez cały rok. Nasi uczniowie chętnie noszą kamizelki i inne elementy odblaskowe w drodze do i ze szkoły, a zagadnienia związane z bezpiecznym poruszaniem się po drodze są im dobrze znane.

Marcin Rudnik