Don't Miss
Home » Wiadomości » 101. urodziny Bronisławy Stachoń z Gosprzydowej

101. urodziny Bronisławy Stachoń z Gosprzydowej

IMG_192320 sierpnia br. swoje 101. urodziny świętowała Pani Bronisława Stachoń z Gosprzydowej – obecnie najstarsza mieszkanka Gminy Gnojnik. Szanownej Jubilatce życzymy dużo zdrowia, niegasnącej energii oraz czułej obecności bliskich każdego dnia.

Życzenia Szanownej Jubilatce składał Wójt Gminy Gnojnik Pan Sławomir Paterek oraz doktor Pani Ewa Cierniak-Lambert. Zaproszeni goście wznieśli toast za zdrowie Pani Bronisławy, a później poczęstowali się pysznym urodzinowym tortem. Szanowna Jubilatka w dniu swoich urodzin gościła również przedstawicieli Telewizji Tarnowska.tv, którym pokrótce opowiedziała historię swojego życia. Zapraszamy do obejrzenia relacji z uroczystości urodzinowych Pani Bronisławy:

Pani Bronisława Stachoń urodziła się 20 sierpnia 1912 roku w Chronowie w rodzinie wielodzietnej. Gdy miała 5 lat zmarła jej mama, a ojciec ponownie się ożenił. Pani Bronisława miała dziewięcioro rodzeństwa. Jej dzieciństwo naznaczone było ciężką pracą – najpierw w rodzinnym gospodarstwie rolnym oraz w domu (gdzie pomagała w opiece nad licznym młodszym rodzeństwem), a potem na służbie u lokalnych dziedziców.

W 1934 roku Pani Bronisława poślubiła Stanisława Kuzę z Gosprzydowej i przeprowadziła się do rodzinnej miejscowości męża. Po dwóch latach małżeństwa Pan Stanisław zmarł, a wkrótce zmarło również ich dziecko. W 1937 roku Pani Bronisława ponownie wyszła za mąż za Władysława Stachonia. Mimo iż mąż pochodził z Iwkowej rodzina pozostała w Gosprzydowej, gdzie na świat przyszło siedmioro dzieci. Pani Bronisława urodziła więc ośmioro dzieci, z czego dwoje zmarło. Trzej synowie i trzy córki żyją do dzisiaj. Najstarszy potomek – syn ma 75 lat, zaś najmłodsza z rodzeństwa – córka ma 57 lat. Pani Bronisława doczekała się również 12 wnuków i 22 prawnuków. Obecnie najmłodszy w rodzinie jest prawnuczek Maciuś, ale już niedługo Szanowna Jubilatka zastanie Praprababcią, ponieważ rodzina z niecierpliwością oczekuje narodzin praprawnuczki Pani Bronisławy.

Rodzina od 21 lat spotyka się całym gronem, aby świętować kolejne urodziny Seniorki rodu. Nie tylko Pani Bronisława czeka na te spotkania z wielką niecierpliwością. Wszyscy członkowie rodziny – i ci starsi, i ci najmłodsi – bardzo lubią przyjeżdżać do Babci.

Pani Bronisława obecnie mieszka z najmłodszą córką w wielopokoleniowym domu. Szanowna Jubilatka lubi spędzać czas z rodziną, a najbardziej cieszy ją obecność prawnuków i prawnuczek. Pani Bronisława nadal aktywnie uczestniczy w życiu rodziny. Jeśli tylko zdrowie jej pozwala nie opuszcza kolejnych ślubów, chrztów, komunii i innych uroczystości.

Do ulubionych czynności Pani Bronisławy należy czytanie. Oprócz codziennej prasy ma ulubione czasopisma religijne: „Rycerz Niepokalanej”, „Gość Niedzielny” i „Wstań”. Jubilatka ma bogatą kolekcję książek i czasopism o Papieżu Janie Pawle II oraz o postaciach świętych. Gdy Pani Bronisława czuje się na siłach rodzina zawozi ją na niedzielną Mszę Świętą, czy inne nabożeństwa parafialne.

Swoje długie życie Szanowna Jubilatka zawdzięcza – jak sama mówi – przede wszystkim Bogu, Rodzinie i lekarzom, którzy od wielu lat dbają o jej zdrowie.

Galeria zdjęć <==

gnojnik.pl

One comment