Nie przegap
Strona główna » Region » 2,5 mln zł dla studentów PWSZ w Tarnowie!

2,5 mln zł dla studentów PWSZ w Tarnowie!

To doskonała wiadomość dla studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Uczelni udało się pozyskać niemal 2,5 mln zł dofinansowania na realizację kolejnego etapu programu płatnych praktyk dla studentów ośmiu kierunków. Nabór chętnych już ruszył, każdy, kto zakwalifikuje się do programu realizowanego wspólnie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, może liczyć na 10 tys. zł stypendium.

Wybrani studenci już korzystają z dobrodziejstw pierwszej edycji programu. W PWSZ jest już bowiem realizowany pilotaż „płatnych praktyk”. – W ostatnich miesiącach przeprowadziliśmy rekrutację 30 studentów z kierunków politechnicznych, gdyż – jak już informowaliśmy – zdobyliśmy niemal pół miliona złotych na ten cel. Teraz pozyskaliśmy jednak pięć razy więcej pieniędzy, a to oznacza, że w programie weźmie udział pięć razy więcej młodych ludzi – tłumaczy Lucyna Krzemińska, kierownik Biura Karier, Projektów i Współpracy PWSZ.

Jako pierwsi, już w kwietniu do projektu przystąpili wybrani studenci wszystkich czterech kierunków Instytutu Politechnicznego, czyli: Elektrotechniki, Informatyki, Elektroniki i telekomunikacji oraz Inżynierii materiałowej. Teraz grupa zwiększyła się o kolejne cztery kierunki: Pielęgniarstwo, Ochronę Środowiska, Administrację Publiczną oraz Ekonomię. Pierwszy nabór dotyczył studentów III roku, drugi skierowany jest do studentów II I III roku. Na złożenie wszystkich dokumentów mają oni czas do 20 czerwca. Po ich weryfikacji, wybrani zostaną zaproszeni do rozmów kwalifikacyjnych. – Różnica między pierwszym, a drugim naborem jest też taka, że uczestnicy drugiego, praktyki odbywać będą w dwóch trzymiesięcznych turach – w najbliższe, oraz przyszłoroczne wakacje – dodaje Lucyna Krzemińska.

Co warto podkreślić, nauka w PWSZ w Tarnowie prowadzona jest w oparciu o tzw. „praktyczne profile kształcenia”. Tak jest na znakomitej większości kierunków, a dla studentów oznacza to m.in. trzymiesięczne praktyki lepiej przygotowujące do wejścia na rynek pracy. Studenci, którzy zakwalifikują się do projektu mogą liczyć dodatkowo na stypendia w wysokości 10 tys. zł.

Równolegle z naborem studentów, uczelnia prowadzi nabór pracodawców chętnych do wzięcia udziału w programie. Ci na zgłoszenie się mają czas do 27 czerwca. – Podczas pierwszego naboru mieliśmy bardzo duże zainteresowanie z ich strony, przekraczające nasze oczekiwania. Liczę, że teraz będzie podobnie – kończy Lucyna Krzemińska.

Wszelkie informacje – tak dla studentów, jak i pracodawców znaleźć można na stronie pwsztar.edu.pl w zakładce “projekty”.

Dodajmy, że pozyskane przez uczelnię pieniądze, dokładnie 493 611 zł (pierwszy nabór) oraz  2 454 438 zł (drugi nabór) pochodzą z „Programu praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych” w ramach Działania 3.1 Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój (PO WER). Projekt realizowany we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

PWSZ