Don't Miss
Home » Region » III Memoriał im. Dh. Wiesława Wody

III Memoriał im. Dh. Wiesława Wody

mem_wody_ug_15_20W dniu 14.06.2015r. na terenie miejscowości Ispina już po raz trzeci odbył się Memoriał im. Dh. Wiesława Wody.

Do udziału w biegu zaproszenia wystosowali: Zarząd Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Małopolskiego oraz Jednostka OSP Ispina im. Dh. Wiesława Wody. Memoriałowym biegom patronowali Województwo Małopolskie, Powiat Bocheński, Gmina Drwinia, Zarząd Powiatowy OSP w Bochni, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Niepołomice oraz Kryta Pływalnia w Proszówkach. Zawodnicy startowali w konkurencji biegowej – drużynowej w 3 – osobowych zespołach: męskich, żeńskich i mieszanych. Na dystansie ponad 8 km musieli pokonać trasę prowadzącą wzdłuż wału Wisły, potem fragmentem Puszczy Niepołomickiej, a na koniec asfaltową drogą do mety przez Ispinę. W konkurencji zespołów męskich zwyciężyła drużyna OSP Węgrzce Wielkie. Wśród drużyn kobiecych również wygrały Panie z OSP Węgrzce Wielkie. W drużynach mieszanych zwyciężył zespół OSP Ispina.

W organizacji memoriału czynnie pomagali druhowie z PSP Bochnia, OSP Nowe Brzesko, OSP Grobla i gospodarze w komplecie z OSP Ispina.