Don't Miss
Home » Wiadomości » Finał WOŚP w Brzesku / 13 stycznia 2019 r. / zdjęcia

Finał WOŚP w Brzesku / 13 stycznia 2019 r. / zdjęcia

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odbywa się dzisiaj już po raz 27.  W całym kraju ponad 120 tysięcy wolontariuszy wyszło na ulice aby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego. Od ponad ćwierć wieku, WOŚP pomaga szpitalom w całej Polsce, ratując życie najmłodszych pacjentów.

Od ponad 20 lat w akcję włącza się również Brzesko. Dzisiejszy wynik brzeskiego sztabu WOŚP działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku należy do rekordowych – 136 wolontariuszy zebrało ponad 90 tysięcy złotych. Jest to suma przewyższająca zeszłoroczny wynik o ponad 20 000 złotych, a nie jest to jeszcze wynik ostateczny. Dokładny poznamy w poniedziałek.

Brzeski finał WOŚP od kilku lat odbywa się w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego. Na scenie publiczność mogła zobaczyć jako pierwszych wokalistów MOK, którzy zaśpiewali kolędy i pastorałki. Następnie mogliśmy podziwiać pokazy tańca w wykonaniu uczniów szkoły „Thomas Dance” oraz uczniów koła baletowego, którzy przedstawili fragment baletu „Don Kichot”. Po części tanecznej przyszedł czas na muzyczną część finału – na scenie pojawiły się kolejno zespoły – „Hrabia Lulu” oraz „Na fakturę”. W finale wieczoru hity światowej muzyki rozrywkowej przedstawili wokaliści z Miejskiego Ośrodka Kultury.

W przerwach pomiędzy koncertami tradycyjnie były prowadzone licytacje m.in. złotych serduszek ufundowanych przez lokalnych przedsiębiorców. Jak zawsze dostarczyły one dużo emocji – w tym roku najdroższe serduszko kosztowało aż 2,8 tyś. zł – wylicytował je Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha. 

Mieszkańcy miasta zawsze wykazywali się wielkim sercem. Wszystkim należą się wielkie podziękowania i gratulacje – a w szczególności osobom zaangażowanym w wolontariat, przygotowania i sprawny przebieg brzeskiego finału.

Celem 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. Do szpitali trafić mają tak  zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

 


Foto Bogusław Hajduk
IB