Don't Miss
Home » Wiadomości » Pożyczki unijne – 5 rzeczy, które warto wiedzieć

Pożyczki unijne – 5 rzeczy, które warto wiedzieć

  1. Gdzie po pożyczkę unijną?

Na początek warto odwiedzić stronę http://pożyczkaunijna.pl i dowiedzieć się, czy spełniamy warunki do udzielenia pożyczki, a następnie odwiedzić oddział Lubelskiej Fundacji Rozwoju przy ulicy Zamkniętej 10/Wielickiej 29 w Krakowie, gdzie uzyskamy komplet informacji. Pracownicy LFR udzielają bezpłatnej pomocy przy wypełnieniu wniosku o udzielenie pożyczki unijnej.

  1. Jaka jest wysokość i oprocentowanie?

Przedsiębiorcy mogą otrzymać pożyczki unijne na preferencyjnych zasadach – z niskim i stałym oprocentowaniem od 1,87% w skali roku, które jest znacznie korzystniejsze od oprocentowania na zasadach rynkowych. Kwota pożyczki, jaką mogą uzyskać wynosi, od 10 tysięcy do 1 miliona złotych. Nie ma prowizji za udzielenie pożyczki oraz konieczności wnoszenia wkładu własnego. Okres finansowania wynosi do 7 lat, a na rozpoczęcie spłaty kapitału może być nawet 6 miesięcy.

  1. Dla kogo są pożyczki unijne?

Program pożyczek kierowany jest do mikro, małych lub średnich przedsiębiorców, prowadzących działalność dłużej niż 24 miesiące na terenie województwa małopolskiego. Podstawowe warunki i zasady udzielania pożyczek unijnych dla przedsiębiorców dostępne są na stronie http://pożyczkaunijna.pl.

  1. Na co można przeznaczyć środki?

Środki z pożyczki unijnej przedsiębiorca przeznaczyć może między innymi na zakup maszyn, urządzeń, wyposażenia, zakup nieruchomości i środków transportu na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy mogą też sfinansować zapłatę podatku VAT z tytułu realizowanej inwestycji, do momentu jego zwrotu z Urzędu Skarbowego.

  1. Skąd pochodzą środki projektowe?

Już od blisko dwóch lat w województwie małopolskim działa program – Małopolska Pożyczka realizowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Wsparcia przedsiębiorcom, z ramienia BGK, udziela m.in. Lubelska Fundacja Rozwoju, która została wybrana jako profesjonalna instytucja finansująca.

Pracownicy LFR dostępni są pod nr telefonu 12 311 73 28 oraz w oddziale ulicy Zamkniętej 10/Wielickiej 29 w Krakowie.

Pożyczki udzielane są w ramach projektu „Zintegrowany projekt wsparcia instrumentów finansowych w Małopolsce”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

IB

artykuł sponsorowany