Nie przegap
Strona główna » Region » Andrzejkowa inwazja w Zakrzowie 500+

Andrzejkowa inwazja w Zakrzowie 500+

Najazd i prawdziwe oblężenie przeżyli zakrzowscy strażacy w niedziele 24 listopada. W godzinach dopołudniowych z całego Powiatu Tarnowskiego honorowi krwiodawcy szturmowali zakrzowską remizę.

Prawie 18 litrów zebranej krwi (17.55 litrów) od 39 Dawców (45 zarejestrowanych), została zebrana przez Klub HDK PCK przy OSP Zakrzów. Krew została dedykowana została m.in. dla dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych, dla policjanta ruchu drogowego z Sopotu, który również aktywnie działał społecznie a teraz potrzebuje krwi oraz dla osoby potrzebującej znanej strażakom z OSP Biadoliny Radłowskie z imienia i nazwiska.

Klub HDK PCK przy OSP Zakrzów powstał 10.10.2008 roku z okazji 50-lecia HDK w Polsce. To właśnie wtedy nasz klub w RCKiK w Tarnowie uzyskał niecodzienny kod 500, pod który każdy krwiodawca może oddać krew na zakrzowski klub. Od tej pory zorganizowano już 74 terenowe akcje poboru krwi. Ok. godz. 9:15 nastąpiło niesamowite ożywienie i ciśnienie w sali poboru krwi. Nastąpił wystrzał korka z szampana i gromkie brawa. Trzynasta osoba z kolei oddająca krew, którą okazał się Naczelnik Wydziału Administracyjno-Gospodarczego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie podkom. Michał Suda, przekroczył 2000 litrów krwi oddanych do tej pory przez zakrzowski klub.

„…100 lecie Polskiego Czerwonego Krzyża w Polsce to wspaniała okazja, gdzie służby mundurowe poprzez integrację i wspólne działania, inicjatywy, jednoczą się by pomagać i chronić”- zaakcenował oficer tarnowskich stróżów prawa podkom. Michał Suda

Fala uderzeniowa w postaci kilkunastu worków pełnych zakrętek wkrótce zasili konto Jagódki, która urodziła się bez rączek. Dzięki temu kolejne partie rehabilitacji będą możliwe do realizacji. Dużą wrażliwością wykazali nasi najstarsi obywatele. Pełni emocji i życzliwości, dołączali się do akcji wspierając akcje workami zakrętek, datkami z dołączonymi słowami uznania, Podkreślali zasadność i ważność tego typu przeprowadzonych kampanii społecznych. Przewodniczący Niezależnego Związku Zawodowego Policjantów przy Komendzie miejskiej Policji W Tarnowie podczas pobytu w remizie, ciepłymi słowami podziwu i zaangażowania wyraził przekonanie, że współpraca ze strażakami z Zakrzowa na wszelkich płaszczyznach, to strzał w dziesiątkę !

Eskalacja skierowanego apelu do społeczeństwa o zbiórce zabawek, art. szkolnych i pluszaków dla domów dziecka przyparła o zdumienie. Szczególny widok reklamówek z zabawkami przynoszonych przez najmłodsze dzieci, przyprawiał o wzruszenie i refleksję. Każdy kto był na miejscu naocznie stwierdził, że tak małe dzieci, mają takie wielkie serduszka !

Burmistrz Miasta Wojnicza Pan Tadeusz Bąk, który również wsparł akcję podkreślił:

„…wyrażam głębokie przekonanie, jak ważna jest działalność prospołeczna w Gminie Wojnicz. To właśnie w takich ośrodkach jak m.in. remizy strażackie bije wielkie serce ludzi emanujących empatią i pomocą dla innych. Dlatego też wszelkie inwestycje w tą grupę społeczną na pewno w przyszłości zaprocentują”

Prezes Klubu HDK PCK przy OSP Zakrzów Marek Bachara, zaznaczył:

„… ogromne podziękowania, kieruję dla strażaków nie tylko z naszejGminy Wojnicz ale również z ościennych gmin np. OSP KSRG Zakliczyn, którzy wsparli nasze niedzielne akcje. Dziękuję za wkład wszystkim Reporterom za nagłośnienie akcji i przekaz medialny. W szczególności dziękuję ks. Proboszczowi Janowi Gębarowskiemu za przekaz skierowany do wiernych z naszej parafii. Słowa uznania kierują także do ekipy z  RCKiK Oddział w Tarnowie ul. Lwowska, gdzie zapraszam wszystkich w dni robocze od 7:15-11:30, którzy nie dali rady oddać krew w czasie naszej niedzielnej akcji.  Oczywiście dodatkowo serdecznie zapraszam wszystkich na mikołajkowe akcje 8 grudnia 2019 tradycyjnie w godz. 8:00-12:00, które nasz klub będzie wspierał i współorganizował razem ze strażakami OSP Rudka Gmina Wierzchosławice”

Galeria zdjęć <=

wojnicz.pl

Fot. Klub HDK PCK przy OSP Zakrzów